Ministrze, z ofiarami katastrofy kolejowej w Bandung należy się dobrze obchodzić

Bandung, Jawa Zachodnia (Antara) – Należy lepiej postępować z ofiarami piątkowej katastrofy kolejowej w dzielnicy Bandung na Jawie Zachodniej, powiedział Muhadjir Effendi, Minister Koordynujący ds. Rozwoju Człowieka i Kultury.

Dodał, że wiele placówek służby zdrowia, takich jak szpitale i lokalne ośrodki zdrowia (Buskesmas), powinno być gotowe do leczenia ofiar.

„Obsługa musi zostać przeprowadzona dobrze i szybko, a dla nas priorytetem jest bezpieczeństwo pasażerów i załogi” – powiedział w piątek podczas wizyty na miejscu kolizji pociągu w podokręgu Sikalenga w dzielnicy Bandung na zachodniej Jawie.

Effendi dodał, że z otrzymanych informacji wynika, że ​​w wypadku zginęli funkcjonariusze lub pracownicy państwowego przedsiębiorstwa kolejowego PT KAI. Tymczasem kilkudziesięciu pasażerów zostało rannych.

„Jesteśmy głęboko zaniepokojeni. Rząd składa także kondolencje tym, którzy stracili życie w tym wypadku kolejowym” – dodał minister.

Powiązane wiadomości: Zachodnia Jawa przygotowuje sześć ośrodków zdrowia dla ofiar katastrofy kolejowej

W piątkową kolizję zaangażowały się pociąg Duranga, pociąg dalekobieżny kursujący na trasie Bandung-Surabaya, oraz Bandung Raya Train, lokalny pociąg pasażerski kursujący na trasie Batalarong-Cigalenga.

Obydwa pociągi zderzyły się w piątek około godziny 6 rano między stacjami Haurbukur i Chigalenga w podokręgu Chigalenga.

PT KAI podał, że w wypadku zginęły cztery osoby: maszynista, pomocnik maszynisty, asystent pociągu i pracownik ochrony.

Ponadto 33 osoby zostały ranne i zostały przewiezione na leczenie do pobliskich szpitali, takich jak regionalny szpital ogólny Chigalenga, szpital Edelweiss, szpital AMC i szpital Sandosa.

Krajowa Komisja Bezpieczeństwa Transportu (KNKT) powołała komisję do zbadania przyczyn zderzenia pociągów.

Prezes KNKT Soerjanto Tjahjono oświadczył w oświadczeniu, że w oczekiwaniu na wyniki śledztwa jego zespół zbiera obecnie dane i informacje faktyczne, w tym informacje od świadków.

Powiązane wiadomości: KNKT tworzy zespół do zbadania kolizji pociągów w Bandung

POWIĄZANE WIADOMOŚCI: VP ma zidentyfikować i naprawić błędy, które spowodowały kolizje pociągów

READ  Panchasila jest duchem przewodnictwa Indonezji w ASEAN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *