Ministerstwo ułatwia rejestrację praw intelektualnych w Muara Enim

Palembang, Sumatra Południowa (Antara) — Ministerstwo Prawa i Praw Człowieka poszukuje ludu Muwara Enim z Sumatry Południowej w celu zarejestrowania ich praw intelektualnych.

„Rejestracja odbywa się poprzez usługę i konsultacje świadczone we współpracy między rządem Muara Enim a biurem Ministerstwa Prawa i Praw Człowieka Sumatry Południowej”, powiedział Ilham Dijaya, szef biura Ministerstwa Prawa i Praw Człowieka Sumatry Południowej Prawa człowieka. powiedział w sobotę w Palembang.

Podczas wydarzenia Dejaya wyjaśnił, że zarejestrowano 12 praw intelektualnych do metod Gujur Batik, a Bukit Asam Industry Centre pomagało PT Bukit Asam w rejestracji wspólnej marki.

Zauważył również, że 25 zgłoszeń z poszczególnych firm zostało przedstawionych przez graczy gospodarki kreatywnej Muara Enim.

„Pochwalam tę inicjatywę, ponieważ informuje podmioty gospodarki kreatywnej o korzyściach płynących z ochrony własności intelektualnej tworzonych przez nich kreatywnych produktów” – skomentował.

Potwierdził, że wydarzenie zachęca ludzi i podmioty gospodarki kreatywnej do rejestracji swoich praw intelektualnych i poszczególnych firm.

Dejaya powiedział, że spodziewa się, że inicjatywa zwiększy liczbę zarejestrowanych praw własności intelektualnej z dystryktu Muwara Enim.

Szef Biura Turystyki i Gospodarki Kreatywnej Muara Enim, Isdrin, pochwalił swoją administrację za inicjatywę ministerstwa mającą na celu edukowanie ludzi na temat znaczenia ochrony praw intelektualnych podmiotów gospodarki kreatywnej.

Isdrin zauważył, że gospodarka kreatywna rozwinęła się i rozwinęła do punktu, w którym stała się nową siłą napędową postępu gospodarczego, więc musi nadal się rozwijać, koncentrując się na zasobach, przemyśle, finansach, marketingu, technologii i jej aspektach. infrastruktura.

„Ponadto, jako część gospodarki kreatywnej, gracze biznesowi, intelektualiści i społeczeństwo (wszyscy) muszą koordynować odkrywanie i rozwijanie istniejących umiejętności” – zauważył.

Taki cel można osiągnąć poprzez stworzenie regulacji, która w ramach postępu może ułatwić wzrost i rozwój gospodarki kreatywnej – podsumował.

Powiązane wiadomości: Ministerstwo pomoże innowatorom w nabywaniu praw własności intelektualnej
Powiązane wiadomości: BRIN Research próbuje poprawić ochronę patentów na wynalazki
Powiązane wiadomości: Podmioty gospodarki kreatywnej muszą być chronione przed zagrożeniami związanymi ze sztuczną inteligencją

READ  Uwolnij magię obchodów Dnia Niepodległości Indonezji

Przetłumaczone przez: Udi Abdullah, Mekka Yumna
Autor: Sri Haryati
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *