Ministerstwo Transportu prowadzi śledztwo w sprawie katastrofy lotniczej w BSD

Lekki samolot o numerze rejestracyjnym PK-IFP rozbił się w rejonie BSD w południowym Tangerang w Indonezji. W tym zdarzeniu zginęły trzy osoby. Mówi się, że samolot skręcił, zanim ostatecznie spadł.

Samolot rozbił się w niedzielę 19 maja 2024 roku około godziny 14:30. Wiadomo, że samoloty należą do samolotów. Indonezyjski Klub Lotniczy.

„To nie jest lot (ze szkoły lotniczej) w Crook, ale Indonezyjski Klub Lotniczy” – powiedziała Adita Irrawaddy, rzeczniczka ministerstwa transportu.

W wypadku zginęły trzy osoby znajdujące się na łodzi. Ta trójka to kapitan pilot Bulu Darmawan, drugi pilot kapitan Chuanda i kapitan technik Farid Ahmad.

Ministerstwo Transportu współpracuje obecnie z policją w celu zbadania okoliczności śmierci. Ministerstwo Transportu podało, że samolot, który rozbił się w niedzielę na obszarze Sunburst Field w Bhumi Serpong Damai (BST), leciał z lotniska Tanjung Lesung w Salakanagara do lotniska Bondok Kap w południowym Tangerang.

„Samolot wystartował z lotniska Tanjung Lesung (Salakanagara) w Bandon i najpierw poleciał na lotnisko Bondok Cap w południowym Tangerang” – powiedziała Adita Irawati. pomiędzy.

Samolot wysłał sygnał Mayday

Dzięki uprzejmości: Suara.com

Szef policji AKPP w południowym Tangerangu, Ibnu Bagus Santoso, powiedział, że pilot samolotu wysłał sygnał alarmowy, zanim samolot się rozbił. Jednak po tym samolot stracił kontakt.

„Mayday, Mayday wezwano pomoc po utracie łączności” – powiedział Ibnu.

Dla informacji: „Mayday” to termin lotniczy wskazujący, że statek powietrzny znajduje się w niebezpiecznej sytuacji.

Ibnu ujawnił, że do niefortunnego zdarzenia doszło podczas ulewnych deszczy na obszarze BSD. Trwa jednak ustalanie, czy pogoda miała wpływ na katastrofę.

„Nie można tego powiedzieć w ten sposób, ale około godziny 14:00 mocno padało” – powiedział Ibnu.

Kiedy samolot się rozbił, jedną z ofiar znaleziono leżącą na zewnątrz samolotu, a dwie pozostałe zostały uwięzione w kadłubie. Później trzy ofiary przewieziono do szpitala policyjnego Gramat Jati.

READ  Brinard z banku centralnego mówi, że obniżenie inflacji jest priorytetem

Generał brygady Hariando, dyrektor szpitala policyjnego Gramat Jati, powiedział, że na trzech ciałach nie było oparzeń. Dodał, że wszystkie trzy ciała odniosły obrażenia w wyniku silnego uderzenia.

„Nie było oparzeń, ale jedynie bardzo poważne obrażenia” – powiedział Hariando.

Czy podobał Ci się ten artykuł? Aby uzyskać najnowsze informacje o nowościach w Indonezji, przejrzyj inne treści z Social Expat!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *