Tempo.co, Djakarta – Według doniesień rząd prowincji Dżakarta rozważa przekształcenie jednej z Tysiąca Wysp w wysypisko śmieci lub „wyspę śmieci”. Rosa Vivian Ratnavati, dyrektor generalna ds. gospodarki odpadami w Ministerstwie Środowiska i Leśnictwa (KLHK), powiedziała, że jej strona zgodziła się na nieformalne rozmowy z urzędnikami Dżakarty na temat propozycji wyspy odpadów.
„Jeśli chodzi o wyspę odpadów, nie zostałam odpowiednio poinformowana” – powiedziała Vivian na marginesie Krajowego Spotkania Koordynacyjnego ds. Gospodarki Odpadami, Śmieciami i Niebezpiecznymi Materiałami Toksycznymi, które odbyło się we wtorek lipca w hotelu JW Marriott w Dżakarcie. 16.
Według niego szczegóły, w tym koncepcja i projekt, są niejasne. „Rozmawialiśmy o tym z nami, ale nieformalnie. Nie słyszeliśmy o wielkim planie, projekcie.
Vivian wierzyła, że wyspa odpadów pomieści jedynie odpady resztkowe po przetworzeniu i wspierała budowę nowego składowiska odpadów.
„Biorąc pod uwagę, że składowisko Bandar Kebang jest prawie pełne, w Dżakarcie trafia około 8 000 ton odpadów dziennie. To naprawdę dużo” – dodał.
Vivian pochwaliła także dotychczasowe wysiłki Dżakarty w zakresie gospodarki odpadami, które obejmują zintegrowane składowiska odpadów, technologię paliw pochodnych odpadów (RDF) i dobrze zarządzane banki odpadów. Ponadto Dżakarta promowała niezależność w zakresie gospodarowania odpadami na obszarach przemysłowych i handlowych, zmniejszając zależność od państwowej zbiórki odpadów.
Wcześniej pełniący obowiązki gubernatora Dżakarty Heru Budi Hortono zaproponował budowę wyspy śmieci ze względu na obawy związane z wyczerpywaniem się powierzchni składowisk śmieci w mieście w ciągu następnej dekady. Przewidział, że wyspa będzie służyć nie tylko Dżakarcie, ale także okolicznym obszarom, takim jak Bogor, Tebok, Tangerang i Bekasi (Potedabek).
Irsjan Hashim
Wybór nauczyciela: USAID uruchomiło program gospodarki odpadami w Indonezji
Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News