Ministerstwo prowadzi ceremonie uboju zwierząt na terenach przygranicznych

JAKARTA (ANTARA) – Agencja Strategii Polityki Wewnętrznej (PSKTN) Ministerstwa Spraw Wewnętrznych (Kemendagri) zorganizowała ubój rytualny zwierząt ofiarnych (Gurban) na trzech obszarach przygranicznych, które Indonezja dzieli z kilkoma sąsiednimi krajami.

Ceremonia uboju zwierząt odbyła się w czwartek w Wini Integrated Cross-Border Post (PLBN) w East Nusa Tenggara, powiedział szef BSKDN Yusharto Huntoyungo w oficjalnym oświadczeniu w piątek.

Podobne ceremonie odbędą się wkrótce w Cherasan, Riau Islands i Motain, Dystrykt Belu, East Nusa Tenggara w obu obszarach przygranicznych.

„Liczba zwierząt, które należy poświęcić dla każdego obszaru przygranicznego, to jedna krowa” – dodał.

Hantoyungo, szef Komitetu Organizacyjnego Eid al-Adha z 1444 r. dla Kemendagri i okolic Krajowej Agencji Zarządzania Granicami (BNPP), wyraził wdzięczność urzędnikom zespołu, którzy pomogli wdrożyć Qurban w Kemendagri i BNPP.

W tym roku wdrożenie Kurban odbywa się pod hasłem „Kurban wzmacnia podstawowe wartości Ber-AKHLAK dla ASN Kemendagri i BNPP”.

Podziękował wszystkim stronom, które przekazały zwierzęta ofiarne Komitetowi Organizacyjnemu 1444 H Eid Al-Adha dla Kemendagri i okolic BNPP.

„Dziękujemy wszystkim, którzy zaufali i zarejestrowali swoje zwierzęta ofiarne za pośrednictwem Komitetu Wykonawczego 2023” – powiedział.

Hantoyungo powiedział, że pod opieką Kemendagri i PNPP znajdowały się 332 zwierzęta ofiarne, w tym 120 krów i 212 kóz.

Wśród nich 104 krowy przedstawił minister spraw wewnętrznych Mohammad Tito Karnavian.

Oprócz trzech obszarów przygranicznych zwierzęta ofiarne zabijano w meczecie Kemendagri Annur w Dżakarcie i kilku innych miejscach należących do organizacji religijnych.

Przetłumaczone przez: Tri Meilani A, Fathli Ruhman
Redaktor: Payu Prasetyo
Copyright © ANTARA 2023

READ  Aktywiści klimatyczni rzucają tłuczonymi ziemniakami w pracę Moneta w Niemczech | Aktywność środowiskowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *