Ministerstwo organizuje warsztaty wspierające turystykę gastronomiczną w Ubud

Ubud to jedna z ikon turystyki w Gianyar, która, jak się oczekuje, wniesie większy wkład w regionalną gospodarkę poprzez gastronomię.

JAKARTA (ANTARA) – Ministerstwo Turystyki i Gospodarki Kreatywnej organizuje warsztaty na temat turystyki kulinarnej we współpracy ze Światową Organizacją Turystyki Narodów Zjednoczonych (UNWTO) i Rządem Dystryktu Gianyar na Bali.

Minister turystyki i gospodarki kreatywnej Sandiaka Salahuddin powiedziała w sobotę, że oczekuje się, że Uno wzmocni rolę i współpracę zainteresowanych stron w Ubud, Gianyar i Bali.

W warsztatach wzięło udział kilku interesariuszy, w tym przedstawiciele różnych organizacji, lokalni i regionalni menadżerowie destynacji, przedstawiciele biznesu i edukatorzy gastronomii.

„Ubud został wybrany jako pilotażowy projekt rozwoju turystyki gastronomicznej ze względu na jego gotowość i wysoki poziom współpracy pomiędzy zainteresowanymi stronami” – informuje Uno.

Według niego jedzenie w Ubud to nie tylko jedzenie, ale reprezentuje lokalny styl życia i kulturę.

Warsztaty te są kontynuacją i wydarzeniem promocyjnym Strategii Rozwoju Destynacji Gastronomicznych w Ubud.

Dokument strategiczny został wcześniej zaprezentowany Ministrowi Uno przez UNWTO podczas Krajowego Spotkania Koordynacyjnego ds. Turystyki i Gospodarki Kreatywnej oraz Rządu Okręgu Gianyar, które odbyło się we wtorek (12 grudnia 2023 r.) w Bandung.

Według urzędnika administracji Gianyar, I Ketuta Paska Lanang Sadia, gastronomia ma swoje korzenie w Ubud, co przedstawiają płaskorzeźby na ścianach świątyni Ye Bulu, które przedstawiają zwierzęta gospodarskie, rolnictwo i łowiectwo jako część lokalnej kultury kulinarnej. .

„Ubud to jedna z ikon turystyki w Gianyar, która ma wnieść większy wkład w regionalną gospodarkę poprzez gastronomię, a samorząd lokalny Gianyar będzie wspierał ją ze strony regulacyjnej” – powiedziała Sadia.

Oprócz autentycznych, tradycyjnych, innowacyjnych i zrównoważonych doświadczeń kulinarnych, turystyka gastronomiczna w Ubud obejmuje wizyty lokalnych producentów, festiwale jedzenia i lekcje gotowania.

Powiązane wiadomości: Ubud stanie się światowym kierunkiem turystyki kulinarnej
Powiązane wiadomości: Indonezja ma potencjał, aby stać się największym krajem gastronomicznym na świecie
Powiązane wiadomości: Godin stara się wzmocnić pozycję kobiet w małych i średnich przedsiębiorstwach poprzez program Catering Academy

READ  Emma Radukanu pokonała Sloane Stephens na Australian Open

Przetłumaczone przez: Farhan N, Kensu
Redaktor: Aziz Kurmala
Prawa autorskie © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *