Ministerstwo Kominfo zbuduje Narodowe Centrum Danych w strefie Nongsa w Batam na początku 2025 roku

Tempo.co, DjakartaIndonezyjskie Ministerstwo Komunikacji i Informacji (Kominfo) planuje budowę drugiego Narodowego Centrum Danych (PDN) w Nongsa Digital Park, specjalnej strefie ekonomicznej (SSE) zlokalizowanej w Batam na wyspach Riau. Budowa ma się rozpocząć na początku 2025 roku.

„Mamy nadzieję rozpocząć budowę na początku przyszłego roku” – powiedział Peters Vincent, dyrektor PT Taman Resor Internet, zarządzającej SSE, powiedział w czwartek 27 czerwca w Nongsa Digital Park.

Powiedział, że czterech zagranicznych inwestorów planuje budowę centrum danych na egzotycznej wyspie. Pochodzą z Singapuru, Hongkongu, Chin i Nowej Zelandii.

Peters powiedział, że obecnie trzy centra danych są gotowe lub w budowie. Pochodzą z Ministerstwa Cominfo, Hongkongu i Chin. W sumie na wyspie powstanie dziewięć centrów danych, z czego osiem zostało już potwierdzonych.

Powiedział, że projekt centrum danych w Hongkongu jest ukończony w 40 procentach, a jego działalność ma rozpocząć się na początku 2025 roku. Tymczasem GTS, deweloper centrów danych z Szanghaju, postępuje dalej ze swoim projektem i oczekuje się, że pierwsza faza zostanie oddana do użytku. We wrześniu 2024 r. Obecnie, jak powiedział Peters, omawiają dostawę sprzętu z zagranicy w celu wsparcia operacji centrum danych. „Otrzymujemy pomoc ze strony urzędu celnego i akcyzowego”.

Jak powszechnie donoszono, szef Narodowej Agencji Cybernetyki i Szyfrowania (PSSN) Hinsa Siburian przyznał, że do PDN doszło z wykorzystaniem najnowszego typu oprogramowania ransomware. Celem ataku były serwery rządowe zarządzające danymi krajowymi w ministerstwach, agencjach i samorządach regionalnych.

„Ogłaszamy, że bieżący incydent w krajowym centrum danych to cyberatak w postaci oprogramowania ransomware o nazwie Brain Cipher” – powiedziała Hinsa po konferencji prasowej w Ministerstwie Kominfo w Dżakarcie w poniedziałek 24 czerwca.

Szanowny Revanda Putra

Wybór nauczyciela: Minister Kominfo obiecuje uregulować obowiązkowe tworzenie kopii zapasowych danych po ataku ransomware na PDNS

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Pogrzeb królowej Elżbiety II w Opactwie Westminsterskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *