Ministerstwo i policja współpracują przy zbieraniu danych na temat młynów ryżowych i produktów

JAKARTA (ANTARA) – Ministerstwo Rolnictwa Indonezji współpracuje z grupą zadaniową ds. żywności policji krajowej (Bolri) w celu gromadzenia danych na temat krajowych młynów ryżu i dystrybucji w ramach wspólnego wysiłku mającego na celu sprostanie globalnym wyzwaniom i kryzysowi żywnościowemu.

„W obliczu El Nino i innych kryzysów proszę wszystkie strony ministerstwa o wzmocnienie współpracy z policją” – powiedział we wtorek minister rolnictwa Saihrul Yasin Limpo.

Według badania Statistics Indonesia (BPS) w 2020 r. w Indonezji było 169 788 młynów ryżowych.

Szczegółowo liczba małych młynów ryżowych w 2020 r. wyniosła 161 400 jednostek; zakłady średniej skali, 7332 jednostki; i zakłady wielkopowierzchniowe – 1056 jednostek.

Minister Limbaugh powiedział, że jego partia utworzyła w całym kraju trzy różne strefy, aby uporać się z El Nino, które powoduje długą porę suchą, która ma trwać do września.

Obszary oznaczone jako czerwone są uważane za niedostateczne zaopatrzenie w wodę, żółte strefy wskazują na niewystarczające zaopatrzenie w wodę, a zielone strefy mają obfite zaopatrzenie w wodę.

Limpo stwierdziła, że ​​należy wzmocnić obszary zielonej strefy w oparciu o dostępność wody.

„Podzieliłem regiony na strefy. Z 38 prowincji czerwone to Papua, Bali i Banten, ale jest wiele żółtych i trochę zielonych, które wymagają wzmocnienia” – powiedział.

Rząd zapewnia także pożyczkę na małą skalę (KUR) drobnym rolnikom, którzy chcą ulepszyć swoją działalność rolniczą.

KUR to niskooprocentowany program pożyczkowy, do którego każdy może uzyskać dostęp w celu wzmocnienia swojego kapitału biznesowego.

Ministerstwo promuje sadzenie ryżu w sześciu województwach na łącznej powierzchni 500 000 hektarów.

Sześć prowincji to Sumatra Północna, Sumatra Południowa, Jawa Zachodnia, Jawa Środkowa, Jawa Wschodnia, Sulawesi Południowe i Lampung stanowiące strefy buforowe.

Powiązane wiadomości: Rząd przedłuża dystrybucję pomocy dla ryżu na okres październik-grudzień
Powiązane wiadomości: Zapasy ryżu bezpieczne w obliczu szczytu El Nino: Minister rolnictwa

READ  Policja wdroży system cyfr nieparzystych i parzystych po powrocie Eid

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *