Ministerstwo Energii oczekuje, że fundusz CSR będzie bezpośrednio odpowiadał na potrzeby ludzi

JAKARTA (ANTARA) – Ministerstwo Energii i Zasobów Mineralnych oczekuje, że fundusz społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) będzie bezpośrednio zaspokajał potrzeby publiczne, takie jak energia elektryczna.

Urzędnik ministerstwa Eko Syahriel powiedział podczas środowego konkursu TOP CSR Awards 2023, że wskaźnik elektryfikacji wynosi obecnie 99,63 proc.

Oznacza to, że 0,37 procent lub około miliona ludzi, zwłaszcza na obszarach 3T, nie ma elektryczności, zauważył Syahrial w swoim czwartkowym oświadczeniu.

Ulepszenie to może przybrać formę uzyskania dostępu do energii elektrycznej poprzez rozwój nowych małych elektrowni wykorzystujących lokalną energię, taką jak energia słoneczna, energia wodna i biomasa.

Projekt ma być realizowany zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach przez państwowe przedsiębiorstwo energetyczne PT PLN (Persero).

Oprócz sektora energetycznego, finansowanie CSR firm może być wykorzystywane do wspierania i ułatwiania wolności gospodarczej i innych obszarów, takich jak programy zdrowotne i upodmiotowienia publicznego, wyjaśnił Syahrial.

„Oczekuje się, że ta CSR będzie promować niezależność lokalnej gospodarki poprzez różne programy, takie jak kierowanie i wspieranie działalności MMŚP (mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa)” – powiedział.

MMŚP można upoważnić do otwierania szerszego dostępu do rynku dzięki kapitałowi biznesowemu, obiektom i infrastrukturze, sprzętowi technologicznemu oraz pomocy w digitalizacji marketingu.

Zauważył, że w sektorze zdrowia finansowanie CSR może przyczynić się do stworzenia inteligentnych i zdrowych następców.

TOP CSR Awards to najwyższe nagrody przyznawane firmom w Indonezji, a kluczowymi kryteriami są wygrana dzięki podejściu do tworzenia wspólnych wartości (CSV) do tworzenia projektów CSR.

W 2023 roku coroczna impreza organizowana od 2017 roku pod hasłem „Innowacyjne projekty CSR dla zrównoważonego rozwoju biznesu”.

Powiązane wiadomości: Rząd próbuje zwiększyć tempo elektryfikacji w obszarach 3D: KSP
Powiązane wiadomości: Wskaźnik elektryfikacji osiągnie w tym roku 100 procent: Ministerstwo ESDM

Przetłumaczone przez: Gelik Devanto, Fathli Ruhman
Autor: Rahmat Nasushan
Copyright © ANTARA 2023

READ  Indonezja i Singapur omawiają wspólne działania mające na celu zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *