Minister Zulqibli Hasan powiedział, że proces licencjonowania w TikTok Shop jest mile widziany

Tempo.co, Djakarta – Minister handlu Zulkifli Hassan poinformował, że sklep TikTok zostanie ponownie otwarty 10 listopada 2023 r. Na X (dawniej Twitterze) internauci komentowali tę plotkę.

Zulkifli powiedział, że jego ministerstwo z radością przyjmuje TikTok Shop do ponownego działania w Indonezji, pod warunkiem, że zakończy on proces licencyjny wymagany przez rząd.

„Jeśli chcą pozwolenia, proszę bardzo. Nie zakazujemy im” – powiedział Sulhas po wizycie na targu Tanah Abang w piątek 13 października.

Sulhas wyjaśnił, że przedmiotowe zezwolenie było zezwoleniem na handel elektroniczny. Powodem jest to, że przez cały czas TikTok był dozwolony wyłącznie jako firma społecznościowa. Nie posiada jednak licencji na handel elektroniczny wydanej przez Ministerstwo Handlu.

„Jesteśmy na to otwarci. Ale uregulowaliśmy to. Jeśli tak [TikTok] E-commerce chce wystąpić o pozwolenie, będą regulacje dotyczące żywności, napojów, farmaceutyków, proszków i innych, które też będą musiały mieć licencję PPOM” – powiedział.

TikTok Shop, jedna z funkcji dostępnych na TikToku, oficjalnie przestała działać w Indonezji 4 października.

Zamknięcie jest zgodne z polityką rządu zakazującą funkcjonowania mediów społecznościowych jako platformy handlu elektronicznego oferującej usługi sprzedaży i zakupu. Przepisy te określa Rozporządzenie nr 31/2023 Ministra Handlu.

Tymczasem TikTok nie wydał żadnego oświadczenia wyjaśniającego kwestię ponownej dostępności Tiktok Shop w Indonezji.

Tempo.co

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  PGRI powinna zwracać równą uwagę na szkoły publiczne i prywatne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *