Minister wezwał stacje telewizyjne do pokojowego przeprowadzenia wyborów w 2024 roku

JAKARTA (Antara) – Minister Telekomunikacji i Informacji Budi Ari Sediyadi wezwał w piątek nadawców telewizyjnych do aktywnego udziału w realizacji wizji pokojowych wyborów powszechnych w 2024 roku.

„Ministerstwo Komunikacji i Informacji wzywa wszystkie stacje telewizyjne do odegrania aktywnej roli we wspieraniu pokojowej kampanii przed wyborami powszechnymi w 2024 r., aby przeprowadzić pokojowe wybory przy jednoczesnym zachowaniu bezpiecznej i zdrowej przestrzeni cyfrowej” – zauważył w Banyuwangi na Jawie Wschodniej. .

Minister powtórzył tę zachętę podczas inauguracji cyfrowego nadajnika państwowej telewizji TVRI we wsi Alasmalong.

Chettyadi zauważył, że TVRI, nadawca publiczny działający od sześćdziesięciu lat, odegrał kluczową rolę w rozpowszechnianiu ważnych informacji wśród mieszkańców Indonezji.

TVRI musi w dalszym ciągu odgrywać swoją rolę, aby zapewnić pokojowe wybory powszechne w 2024 r., zwłaszcza poprzez poprawę poziomu umiejętności obywateli i udzielanie im wskazówek, jak mądrze korzystać z prawa do głosowania podczas nadchodzących wyborów, stwierdził Chetty.

Podkreślił znaczenie transmisji telewizyjnych z pokojowych wyborów, twierdząc, że nadawcy mogą pomóc rządowi chronić ludzi przed dezinformacją powszechnie rozpowszechnianą przed wyborami i po nich.

„Musimy zachować czujność wobec dezinformacji, która często pojawia się w mediach cyfrowych” – zauważył.

Wyraził nadzieję, że funkcjonowanie cyfrowego nadajnika TVRI ułatwi obywatelom dostęp do informacji, w tym szczegółów dotyczących pokojowych wyborów powszechnych w 2024 r.

Chetty potwierdził również, że jego ministerstwo przygotowało trzy tematy fabularne, które mają zostać wyemitowane przez TVRI i ogólnokrajowy nadawca radiowy RRI.

Jednym z tematów była potrzeba zaproszenia młodzieży do aktywnego udziału w nadchodzących wyborach poprzez skorzystanie z prawa wyborczego.

Jeśli chodzi o drugi temat, Ministerstwo wraz z TVRI i RRI współpracuje z Komisją ds. Likwidacji Korupcji (KPK) w celu promowania kampanii przeciwko polityce pieniężnej.

Tymczasem ostatni wątek odnosi się do konieczności przypominania ludziom, że ponieważ naród indonezyjski jest rodziną, różnice w poglądach politycznych nie powinny podsycać między nimi niezgody.

READ  Kierowca transportu pasażerskiego w Dżakarcie, Prabowo, wspiera Subianto

Powiązana wiadomość: KPU ogłasza 75-dniowy okres kampanii dla kandydatów na prezydenta
Powiązane wiadomości: KPU wykorzystuje aplikację e-SPIP do monitorowania budżetu wyborczego
POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Wzmocnienie lokalnego bezpieczeństwa przed wyborami: Policja w Greater Dżakarta

Przetłumaczone przez: Livia Christiani, Tegar Noorbitra
Redaktor: Aziz Kurmala
Prawa autorskie © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *