Minister Uno zachęca Chantrisa do podjęcia przedsiębiorczości

Semarang, Jawa Środkowa (Antara) – Minister Turystyki i Kreatywnej Gospodarki Sandiaga Uno wezwał uczniów Besantran (islamskich szkół z internatem) w całym kraju do rozpoczęcia przedsiębiorczości poprzez różne programy oferowane przez ministerstwo.

Na spotkaniu z przywódcami religijnymi i studentami Besantren w Al-Itqan Besantren w piątek (9 czerwca) wieczorem minister powiedział, że programy przedsiębiorczości pomogą rozwiać obawy uczniów dotyczące problemów ze znalezieniem pracy.

„Dlatego zachęca się studentów do angażowania się w kreatywne sektory gospodarki i turystyki (branże), aby otwierać nowe możliwości biznesowe za pośrednictwem różnych programów ministerstwa” – powiedział Uno.

Minister podkreślił, że dwa główne programy ministerialne, w których mogą uczestniczyć studenci Besandran, lokalnie znani jako Santri, to program Santri Digitalpreneur, w ramach którego poznają cyfryzację oraz program szkoleniowy z zakresu kreatywnej ekonomii.

„Mogą również zapuszczać się do sektorów kulinarnego i modowego, gdzie popyt jest wysoki” – zaznaczył.

Powiązane wiadomości: ONZ wzywa sanktuaria do tworzenia edukacyjnych treści cyfrowych

Uno zachęcił Chantris do odgrywania roli motorów rozwoju krajowych zasobów ludzkich w przyszłości.

„Ulepszyliśmy infrastrukturę i aby zapewnić im pracę, należy je pielęgnować wiedzą i szlachetnym charakterem” – zapewnił.

„W ten sposób możemy stać się krajem rozwiniętym, a oni będą tworzyć nowe miejsca pracy zamiast szukać pracy” – wyjaśnił minister.

Uno zauważył, że droga do grobowców Wali Sanga, miejsc turystyki religijnej w Indonezji, dziewięciu jawajskich mnichów, którym przypisuje się szerzenie islamu na Jawie, również ma większy potencjał rozwoju.

„Turystyka religijna powinna być zorganizowana w formie turystyki jiara (wizyta grobowa) z wzbogaceniem historycznym (aby opowiedzieć), w jaki sposób rozprzestrzenianie się islamu w Indonezji było obsługiwane przez podejście zgodne z lokalną kulturą i mądrością” – zauważył Uno.

Powiązane wiadomości: Chantry pomaga zrealizować wizję Gold Indonesia: VP

Powiązane wiadomości: 1000 uczniów szkół islamskich przechodzi szkolenie w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego

READ  Inny statek dotarł do Matarbari z 65 250 MT węgla

Przetłumaczone przez: Vishnu Adi N, Nabil Ihsan
Redaktor: Uni Arisanti Sinaga
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *