Minister twierdzi, że rząd nie otrzymał jeszcze oficjalnego projektu ustawy o radiofonii i telewizji

Tempo.co, DjakartaMinister komunikacji i informacji Budi Ari Chettyadi powiedział, że projekt tej uchwały nie wpłynął do rządu. Ustawa o nadawaniu Z Izby Reprezentantów (DPR). Opinia publiczna zwróciła uwagę na projekt ustawy, ponieważ kilka przepisów zawartych w projekcie ograniczałoby wolność prasy w Indonezji.

„Na razie rząd nie otrzymał oficjalnego projektu ustawy o radiofonii i telewizji” – powiedział Budi Ari na internetowej konferencji prasowej w piątek 24 maja 2024 r. Budi powiedział, że ani jego ministerstwo, ani Sekretariat Stanu nie otrzymały projektu. Ustawa o radiofonii i telewizji z 2002 r. nr. Poprawka 32

W związku z tym Budi Ari powiedział, że rząd nie może obecnie komentować najnowszego dyskursu dotyczącego ustawy o radiofonii i telewizji. Powiedział, że rząd poczeka. Budi Ari przyznał jednak, że był już świadomy kontrowersyjnych artykułów projektu ustawy. Według niego projekt nie jest ostateczny.

„(Ustawa) nie jest jeszcze oficjalna, nie mamy jej w rękach. Mamy tylko wersję WhatsApp, a wersja robocza nie jest oficjalnie na naszym stole. „Ponieważ nie ma jeszcze oficjalnego projektu, otrzymaliśmy jedynie wersję WhatsApp, niejasną” – powiedział, dodając, że rząd stara się przestrzegać zasady wolności prasy i wypowiedzi.

„To wszystko, co mamy do powiedzenia w sprawie ustawy o radiofonii i telewizji” – powiedział minister.

Dokument z 27 marca 2024 r. podobno był krytykowany za zawieranie artykułów zagrażających wolności prasy. Rachunek za transmisję otrzymany przez Tempo Składało się z 14 rozdziałów zawierających łącznie 149 artykułów. Szereg artykułów ogranicza także wolność prasy w Indonezji, np. zakaz wyłącznego nadawania dziennikarstwa śledczego.

Sułtan Abdurrahman

Wybór nauczyciela: Szczyt WWF na Bali uruchamia specjalne centrum ds. odporności na wodę i klimat w regionie Azji i Pacyfiku

Kliknij tutaj do zrobienia Dostawać Najnowsze aktualności Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *