Minister twierdzi, że część szkół nie wdrożyła jeszcze programu nauczania „Merdeka”.

Tempo.co, Djakarta – Szef Agencji ds. Standardów Oceny Programów Nauczania (Kemendikbutristek) w Ministerstwie Edukacji, Kultury, Badań Naukowych i Technologii, Anyindido Aditomo, powiedział, że ministerstwo nalega obecnie, aby więcej szkół wprowadziło program nauczania Merdeka. Ministerstwo zauważyło, że nadal 20 proc. szkół nie wdrożyło programu nauczania Merdeka.

Chcąc pomóc tym szkołom, Anindido wyjaśniła, że ​​ministerstwo przygotuje różne narzędzia wsparcia. Jednym z narzędzi wsparcia jest na przykład Niezależna Platforma Nauczania, w skrócie PMM, która oferuje materiały dydaktyczne, od książek po moduły i oceny zajęć.

„Wszyscy nauczyciele będą mieli dostęp do tych ujednoliconych na szczeblu krajowym materiałów szkoleniowych” – oznajmił Aninido w oświadczeniu wydanym w środę 10 kwietnia 2024 r.

Ministerstwo Edukacji ustanowiło Program Merdeka jako Program Krajowy zgodnie z Rozporządzeniem Ministra nr 12 z 2024 roku. Ministerstwo Edukacji daje szkołom od dwóch do trzech lat na wdrożenie niezależnego programu nauczania.

Anindito powiedziała, że ​​ministerstwo prowadzi programy szkoleniowe dla nauczycieli, aby osiągnąć ten cel. Jednym z takich programów szkoleniowych jest Program Mobilności Nauczycieli. W ramach tego programu Ministerstwo przeszkoliło tysiące nauczycieli, którzy zostali przyszłymi dyrektorami i opiekunami szkół.

Organizowane są także szkolenia dla dyrektorów szkół w ramach Programu Ruchu Szkół oraz Ośrodków Specjalistycznych Szkół Zawodowych. Ponadto odbędą się bardziej szczegółowe szkolenia dotyczące nowych aspektów programu nauczania Merdeka, w tym nauczycieli informatyki, nauczycieli języka angielskiego, nauczycieli wychowania fizycznego, sportu i zdrowia; a także nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i nauczycieli edukacji włączającej.

Henryk Yabutra

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Boston Celtics nie zastraszony finałem NBA przeciwko Golden State Warriors

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *