Minister PUPR powiedział, że droga płatna IKN jest gotowa na obchody 79. Dnia Niepodległości Indonezji.

Tempo.co, DjakartaMinister Robót Publicznych i Mieszkalnictwa (PUPR) Basuki Hadimuljono Nusantara zapewnił w stolicy podstawową infrastrukturę, czyli I.K.N Gotowy do wsparcia 79. Dnia Niepodległości Indonezji, w tym odprawy celnej. W poniedziałek 17 czerwca 2024 r. przewodniczący władz IKN w Semarang na Jawie Środkowej powiedział: „Droga płatna zostanie uruchomiona w sierpniu”.

Punkt poboru opłat IKN połączy się z punktem poboru opłat Balikpapan-Samarinda (Balsam) dokładnie przy KM 8 Karinga. Dzięki temu dostęp do IKN będzie łatwiejszy i zajmie mniej czasu.

Jak wynika z informacji prasowej Ministerstwa PUPR, obecna budowa płatnej drogi IKN składa się z trzech odcinków. Najpierw 13,4-kilometrowa droga w 3A Karang Jong 0 KKT Kariengkau, 3B KKT Kariangkau-Simpang Tempatung rozciąga się na ponad 7,3 km, a 6,7-kilometrowy płatny odcinek 5A Simbang Tempatung-Palong Island Bridge.

Z drugiej strony]Przewodniczący Grupy Zadaniowej ds. Rozwoju Infrastruktury IKN Dennis Sumathilak powiedział, że Ministerstwo PUPR nie mogło wówczas optymalnie pracować na odcinkach 6A i 6B ze względu na problemy z gruntami.

Jednak zgodnie z Basukim Tanis potwierdził, że bramki poboru opłat zostaną uruchomione w sierpniu na odcinkach 3A, 3B, 5A i Palang Palam w ramach upamiętnienia niepodległości Indonezji. „(Do IKN) możesz skorzystać z jednej strony i trzech linii.”

Dennis wyjaśnił, że chociaż odcinki płatnych dróg 6A i 6B są obecnie nieczynne, goście mogą dojechać do nowej stolicy innymi alternatywnymi drogami.

„Jedź płatną drogą Semboja w 2,5 godziny. Jeśli skorzystasz z płatnej drogi z Balikpapan, może to zająć od 1 do 1,5 godziny” – powiedział Tanis.

Prezydent Joko Widodo powiedział wcześniej, że obchody 79. Dnia Niepodległości Indonezji będą miały charakter mieszany w IKN i Dżakarcie, aby uczcić okres przejściowy między nową a starą stolicą.

Jokowi powiedział, że ceremonia, która odbędzie się 17 sierpnia, może w całości odbyć się w IKN w 2025 r., po uregulowaniu transferu kapitału na mocy dekretu prezydenta. „Dotyczy to spraw związanych z mobilizacją, transportem i zakwaterowaniem, które nie są łatwe”.

READ  Kanadyjskie konwoje w stylu truckerów zakazane z Paryża i Brukseli

Riri Rahayu

Wybór nauczyciela: 79. Dzień Niepodległości Indonezji będzie oznaczać przejście do nowej stolicy: OIKN

Kliknij tutaj do zrobienia Dostawać Najnowsze aktualności Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *