Minister mówi, że Indonezja przestudiuje program bezpłatnych lunchów z Japonii

Tempo.co, Tokio, JaponiaMinister koordynująca ds. gospodarki Erlanga Hartardo potwierdziła, że ​​Indonezja otrzyma notatkę od Japonii dotyczącą programu bezpłatnych lunchów.

Program bezpłatnych obiadów dla dzieci i matek stał się popisowym programem przyszłego prezydenta Prabowa Subianto, który obejmie urząd 20 października.

„Indonezja pragnie uczyć się od krajów, które wdrożyły program bezpłatnych obiadów lub programu dystrybucji pożywnej żywności, w tym od Japonii, zawołał Prezydent. 24 maja).

Minister koordynujący zauważył, że rząd zbadał projekt w innych krajach, w tym w Chinach.

„Wierzę, że wiele krajów wdrożyło ten plan, a Indonezja musi nauczyć się, jak go wdrożyć, przede wszystkim dla przyszłego rządu” – zauważył.

Wcześniej prezydent-elekt Prabowo Subianto wyraził pewność, że budżet państwa Indonezji jest w stanie sfinansować program bezpłatnych obiadów i że będzie on zrównoważony.

Aby poprawić budżet programu bezpłatnych lunchów, Prabowo oświadczył, że rozważa skupienie budżetu i ograniczenie niektórych nieistotnych programów.

Program bezpłatnych obiadów dla dzieci w wieku szkolnym istnieje w Japonii od co najmniej 70 lat.

Ustawa uchwalona w 1954 r., nakładająca obowiązek zapewnienia bezpłatnych obiadów szkolnych wszystkim uczniom szkół podstawowych i gimnazjów, początkowo zapewniała bezpłatne obiady biednym uczniom.

Menu lunchowe w japońskich szkołach jest przetwarzane i ściśle monitorowane, aby zapewnić odpowiedni rodzaj pożywienia, jego wartość odżywczą i kaloryczną oraz zgodność z wymaganą dzienną dawką. W japońskich szkołach podstawowych uczniowie serwują obiad swoim rówieśnikom.

pomiędzy

Wybór autora: Konwój policyjny patroluje budynek AGO po aresztowaniu członka Tensus 88

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Dyrektor generalny mówi, że hot dogi Costco są bezpieczne przed podwyżkami cen pomimo inflacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *