Minister Luhut twierdzi, że Indonezja przejęła przestrzeń powietrzną Netuny od Singapuru

Tempo.co, Djakarta – Indonezyjski minister koordynujący ds. gospodarki morskiej i inwestycji Luhut Binsar Bandjaitan powiedział, że Organizacja Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) zatwierdziła propozycję nabycia strefy informacji powietrznej (FIR). Singapur do Indonezji.

„Singapur kontrolował przestrzeń powietrzną nad wyspami Riau i Natuna na wysokości od 0 do 37 tys. stóp” – zauważył minister w sobotę 23 marca.

Luhut powiedział, że otrzymał raport 11 stycznia 2024 r., podczas rekonwalescencji w Singapurze.

Ponadto 60 dni po ogłoszeniu tych zmian indonezyjska przestrzeń powietrzna określana wcześniej jako singapurski FIR powróciła w całości do indonezyjskiego FIR.

Luhut powiedział, że wraz z oficjalnym przejściem z singapurskiego FIR na indonezyjski FIR polityka rządu w zakresie usług lotniczych sprawi, że przestrzeń powietrzna Indonezji stanie się bezpieczniejsza, bardziej konkurencyjna i atrakcyjna dla branży lotnictwa cywilnego.

„Wierzymy, że zarządzanie indonezyjską przestrzenią powietrzną jest bezpieczne, skuteczne, zgodne z interesami narodowymi i może osiągnąć międzynarodowe standardy lotnictwa cywilnego” – powiedział.

Luhut zauważył, że oprócz porozumienia FIR wdrożono także umowę o współpracy w zakresie bezpieczeństwa i ekstradycji zbiegów między Indonezją a Singapurem.

Jest to o tyle istotne, że pomiędzy obydwoma krajami od dawna pozostają nierozwiązane kwestie dwustronne.

Minister powiedział, że dyplomatyczne podejście prezydenta Indonezji Joko „Jokowi” Widodo i premiera Singapuru Lee Hsien Loonga doprowadziło do zawarcia porozumienia.

Luhut przypomniał jednak, że porozumienie nie powinno lekceważyć interesów narodowych.

Kierując się wskazówkami Prezydenta Jokowiego, Minister Luhut uczestniczył w nawiązaniu dobrych stosunków ze starszym ministrem Singapuru Teo Chae Heanem.

„Podjęto wszelkie kroki, aby wzmocnić stosunki dwustronne i nadać priorytet suwerenności i integralności terytorialnej obu krajów” – zapewnił.

pomiędzy

Wybór nauczyciela: Sandiaga Uno rozważa współpracę z Singapurem w zakresie wydarzeń światowej klasy

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *