Minister dokonuje przeglądu planów rozwoju w Bangkoku w środkowej Papui

JAKARTA (Antara) – Minister Rozwoju Człowieka i Integracji Kulturowej Muhadjir Effendi przeprowadził inspekcję realizacji rządowych projektów rozwojowych w dystrykcie Bangkoku w Papui Środkowej.

W otrzymanym tu w piątek komunikacie prasowym Effendi zauważył, że prezydent Joko Widodo (Jokowi) wysłał go, aby zapewnił prawidłową realizację projektów rozwojowych w dystrykcie Bangkoku, zwłaszcza w Sinak i okolicach.

Minister wspomniał, że rząd podjął wiele projektów rozwojowych w powiecie po suszy i niedoborach żywności w niektórych częściach powiatu.

Projekt deweloperski obejmuje rozbudowę pasa startowego lotniska Sinak, budowę magazynu logistycznego oraz budowę dróg Sinak-Ilaka, Sinak-Akandugume i Sinak-Mulia.

Według Effendiego rząd rozbudowuje pas startowy lotniska Sinag, aby pomieścić wielkokadłubowe samoloty przewożące ładunki materiałów budowlanych i inną logistykę.

„Jeśli wylądują tam samoloty szerokokadłubowe, usprawni to ruch lotniczy do dystryktu Sinag i okolic, takich jak Akandukume, Lambewi, Oneri, Mulia i Ilaka” – zauważył.

Wyjaśnił, że rząd buduje drogi łączące dzielnice oraz magazyny żywności, aby zapobiec niedoborom żywności w zimie.

„(Drogi) nie tylko rozwiążą problem braku bezpieczeństwa żywnościowego, ale także poszerzą dostęp do ziemi” – potwierdził.

Minister zwrócił się także do społeczności, jej przywódców i przywódców religijnych o wsparcie rządowych planów rozwoju w Bangkoku poprzez pomoc w utrzymaniu bezpieczeństwa wokół obszarów rozwojowych.

„Apeluję do przywódców religijnych, pastorów, przywódców tradycyjnych i przywódców plemiennych o wsparcie planu rządowego. Utrzymując pokój, harmonię i jedność, w dalszym ciągu przyczyniamy się do rozwoju Sinag i jego okolic” – potwierdził.

Podczas swojej wizyty w Bangkoku Minister odwiedził tymczasowy magazyn żywności, w którym przechowywana jest pomoc przekazywana społeczności.

Położył także kamień węgielny pod budowę magazynu żywności, przeprowadził inspekcję pasa startowego lotniska i zapewnił dzieciom przybory szkolne.

POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Rząd zwiększa dostawy pomocy żywnościowej do obszarów Bangkoku dotkniętych klęską żywiołową
Powiązane wiadomości: Rząd przygotowuje plan walki z głodem w Papui Środkowej

READ  Zach Wilson ma wątpliwości co do powrotu po kontuzji kolana w otwieraczu przedsezonowym Jets

Przetłumaczone przez: Sean M, Kensu
Autor: Ari Novarina
Prawa autorskie © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *