Minister Djajanto ogłosił Yogyakartę „idealnym miastem”

Bezspornie można zapewnić bezpieczeństwo własności gruntów wraz z działaniami na rzecz rozwoju gospodarki.

JAKARTA (ANTARA) – Minister Rolnictwa i Planowania Przestrzennego/Przewodniczący Narodowej Agencji Ziemi (ATR/BPN) Hadi Djajanto w czwartek ogłosił Yogyakartę „miastem kompletnym”.

„Deklaracja ta jest wynikiem dobrej koordynacji między Ministerstwem ATR/BPN a samorządem regionalnym w osiągnięciu celu wyznaczonego w zakresie ewidencji gruntów” – powiedział minister w wydanym tu pisemnym oświadczeniu.

Miasto/dzielnica jest uważane za „kompletne”, gdy jego teren może być w pełni zmapowany, z ważnymi dokumentami przestrzennymi i prawnymi, dzięki dokładności w fizycznych i cyfrowych formach przedłożonych danych ksiąg wieczystych i dokumentów geodezyjnych.

Według Tjahjanto, miasto Yogyakarta zweryfikowało łącznie 88 508 ksiąg gruntowych (99,28 procent) z 108 453 (82,19 procent) ważnymi dokumentami pomiarowymi. Osiągnięcie, powiedział, było odzwierciedleniem zaangażowania Indonezji w rejestrację wszystkich gruntów.

Minister wyraził również nadzieję, że inne dystrykty w Specjalnej Autonomicznej Prowincji Yogyakarta, takie jak Bandul, Gunung Kitul, Kulon Brogo i Slayman, pójdą w ślady miasta, dokonując rejestracji gruntów.

Tjahjanto podkreślił, że kompletne miasto zapewnia ludziom korzyści: „Pełne miasto zapewnia pewność prawną co do praw do ziemi i pewność co do praw ekonomicznych ludzi”.

Powiedział, że zintegrowane miasto pomogłoby zmniejszyć potencjał sporów i konfliktów o ziemię, tak aby własność ziemi mogła być zarządzana i organizowana w bezpieczniejszy sposób.

„Bez konfliktów możemy zapewnić pewność bezpieczeństwa własności gruntów połączoną z działaniami na rzecz rozwoju gospodarki” – powiedział.

Z tej samej okazji minister wydał też łącznie 179 zaświadczeń dotyczących nieruchomości państwowych, regionalnych, nieruchomości państwowego przedsiębiorstwa energetycznego PT PLN oraz sułtanackiego przydziału gruntów.

Deklaracja Ministerstwa ATR / BPN, że Yogyakarta jest pełnoprawnym miastem, była zgodna z podobnymi deklaracjami dla pięciu miast Denpasar, Pontang, Madiun, Tegal i Surakarta.

Powiązane wiadomości: Denpasar staje się pierwszym miastem, które uzyskało pełną rejestrację gruntów
Powiązane wiadomości: Minister bezpośrednio monitoruje certyfikaty gruntów pod świątynie
Powiązane wiadomości: Usługi rozpatrywania skarg Ministerstwa dotyczące gruntów docierają do 33 prowincji

READ  5 rzeczy, które warto wiedzieć przed otwarciem giełdy w środę, 9 lutego

Przetłumaczone przez: Marię Cecylię, Tegar Nurpitra
Autor: Sri Haryati
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *