MER-C ma zapewnić Indonezyjską pomoc humanitarną dla Gazy

Tempo.co, DjakartaOchotniczy Zespół Ratownictwa Medycznego (MER-C) próbował dostarczyć pomoc humanitarną z Indonezji do zrobienia Gaza 11 marca. 18 ciężarówek z pomocą medyczną załadowanych lekami i innym sprzętem medycznym opuściło magazyn w Kairze i skierowało się do przejścia granicznego w Rafah w południowej Strefie Gazy.

Zespół przebywał w Kairze, aby bezpośrednio nadzorować pozyskiwanie, pakowanie i dystrybucję pomocy od ludności Indonezji za pośrednictwem MER-C. „Jest godzina 20:00 czasu kairskiego i jesteśmy w magazynie, w którym około 18 tabletek leku jest gotowych do dystrybucji” – powiedział lider zespołu MER-C Arif Rachman w oświadczeniu otrzymanym w marcu w Dżakarcie. 11.

Arif Miał nadzieję, że ciężarówki z pomocą humanitarną wjadą do Strefy Gazy. Indonezyjczycy powinni modlić się o sprawny przejazd ciężarówek z pomocą humanitarną. Wyraził także nadzieję, że pomoc nadejdzie natychmiast, aby zaspokoić zapotrzebowanie na leki, ponieważ izraelska blokada i okupacja coraz bardziej utrudniają tamtejszym mieszkańcom dostęp do podstawowych leków.

Podziękował narodowi indonezyjskiemu za udział i wsparcie, aby zespół MER-C mógł w dalszym ciągu rozprowadzać pomoc z Kairu w Egipcie oraz różną pomoc świadczoną przez zespół MER-C w Gazie. Południowa i Północna Gaza.

„Mamy nadzieję, że ten niewielki wysiłek pomoże naszym braciom i siostrom w Gazie” – zauważył Arief.

Oprócz pomocy humanitarnej MER-C angażuje się w odbudowę indonezyjskiego szpitala w Bait Lahia w północnej Strefie Gazy, który został poważnie uszkodzony podczas izraelskiego ataku i oblężenia w listopadzie 2023 r.

Wcześniej MER-C rozdawało żywność i mąkę do obozów dla uchodźców w środkowej i południowej Strefie Gazy w ramach swoich ciągłych wysiłków na rzecz wsparcia mieszkańców Gazy.

pomiędzy

Wybór nauczyciela: Jokowi mówi, że Indonezja prześle pomoc humanitarną do Gazy

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *