Matka, która zaginęła w Indonezji, została znaleziona martwa w środku po połknięciu w całości 5-metrowego pytona.

Lokalny urzędnik poinformował w sobotę, że w środkowej Indonezji znaleziono martwą kobietę w brzuchu węża, co oznacza piątą osobę połkniętą przez pytona w tym kraju od 2017 roku.

Mąż Faridy (45 l.) i mieszkańcy wioski Kalembang w prowincji Sulawesi Południowe znaleźli ją w piątek w pięciometrowym pytonie siatkowym.

Matka czwórki dzieci zaginęła w czwartkowy wieczór i nie wróciła do domu, co zmusiło ją do poszukiwań – powiedział AFP wójt wioski Surti Rosi.

Jej mąż „znalazł jej rzeczy… co wzbudziło jego podejrzenia. Następnie mieszkańcy przeszukali okolicę. Wkrótce znaleźli pytona z dużym brzuchem” – powiedziała Surti.

„Zgodzili się rozciąć brzuch pytona. Gdy tylko to zrobili, od razu widoczna była głowa Faridy”.

Widziano Faridę w pełni ubraną wewnątrz węża.

Graficzne wideo Opublikowane przez TMZ Dalsze nagrania pokazywały węża pełzającego po zalesionym obszarze Opublikowane przez Daily Mail Pokazało wieśniaków niosących ciało kobiety na kocu.

W ostatnich latach miały miejsce inne podobne zdarzenia

Pytony siatkowe chwytają ofiarę dziesiątkami ostrych, zakrzywionych zębów, a następnie umierają, zanim połkną ją w całości. Są szeroko rozpowszechnione w Indonezji i innych częściach Azji Południowo-Wschodniej i wiadomo, że zjadają małpy, świnie i inne ssaki.

Pyton siatkowy (Malayophithan reticulatus) wspina się po pniu drzewa w zoo w Hagenbeck w grudniu 2021 r.

Axel Heimken/Image Alliance za pośrednictwem Getty Images


Doniesienia o zabijaniu ludzi przez pytony są rzadkie, ale w ostatnich latach w Indonezji kilka osób zmarło po połknięciu w całości przez pytony.

W zeszłym roku mieszkańcy dystryktu Dinangia w południowo-wschodnim Sulawesi zabili ośmiometrowego pytona, który dusił rolnika we wsi.

W 2022 r. w indonezyjskiej prowincji Jambi zabito i połknięto samicę pytona, BBC zgłoszonePowołując się na lokalne media.

W 2018 roku A Kobieta została znaleziona martwa Wewnątrz siedmiometrowego pytona w mieście Muna w południowo-wschodnim Sulawesi. Służby podały, że ofiara, 54-letni Wa Diba, zaginęła podczas napadu na ogród warzywny w pobliżu wioski.

W 2017 r. rolnik z Zachodniego Sulawesi zniknął na plantacji oleju palmowego, po czym został pożarty żywcem przez czterometrowego pytona. Sześciominutowe wideo uzyskane przez CBS News pokazuje, jak mieszkańcy wioski rozcinają zwłoki pytona, odsłaniając nogi i tułów zmarłej ofiary, Akbara. Wieśniacy twierdzili, że ofiara mogła zakraść się od tyłu.

„Reputacja za bycie agresywnym”

Python siatkowy jest Najdłuższy wąż na świecie– podaje londyńskie Muzeum Historii Naturalnej. Pochodzą z Azji Południowej i mogą osiągać ponad 20 stóp długości.

Najdłuższego pytona siatkowego, jaki kiedykolwiek znaleziono na wolności, znaleziono w 1912 roku. Według muzeum miał prawie 33 stopy długości, czyli „ponad połowę długości kręgielni, co czyni go wyższym od żyrafy”.

Zoo w AtlancieMówi się, że pytony siatkowe mają reputację „agresywnych” węży.

W Stanach Zjednoczonych czasami trzyma się węże jako zwierzęta domowe

W zeszłym roku pojawił się pyton siatkowy o długości 14 stóp został znaleziony martwy Na poboczu drogi na Long Island kuszące jest szukanie jego właściciela.

W 2022 roku A 16-metrowy pyton siatkowy albinos Po miesiącach włóczenia się po okolicach Teksasu w końcu udało się go odzyskać i zwrócić właścicielowi.

READ  18 927 nowych przypadków w ciągu weekendu, 15 zgonów więcej w Orange County – rekord Orange County

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *