Maruf Amin twierdzi, że w razie potrzeby Prabowo może mieć więcej ministrów

Tempo.co, DjakartaWiceprezydent Maruf Amin powiedział, że możliwe jest, że Prabowo Subianto będzie miało w swoim rządzie więcej ministrów i że ważne jest, aby na stanowiskach byli profesjonaliści.

Maroof wyraził opinię, że istniejące 34 stanowiska ministerialne w rządzie prezydenta Joko Widodo i Jokowiego są najlepsze. Zaznaczył jednak, że liczba ta może ulec zmianie.

Jak cytuje oświadczenie wideo opublikowane przez Sekretariat Wiceprezydenta we wtorek, 7 maja, „w razie potrzeby może to oznaczać coś więcej” – powiedział wiceprezydent.

Były przewodniczący indonezyjskiej Rady Ulemów (MUI) podkreślił, że najważniejszą kwestią jest to, aby ministrowie zarówno ze środowisk partyjnych, jak i bezpartyjnych powinni być profesjonalistami.

W wydaniu z tego tygodnia, opublikowanym 6 maja 2024 r., Majala Tempo podkreśliła plan Prabowa dotyczący rozbudowy swojego gabinetu. Prezydent-elekt planował zwiększyć liczbę ministerstw z 34 do 38 do 40, aby pomieścić koalicję i przejąć kontrolę nad Izbą. Przedstawicieli (DPR). Ułatwi to ustawodawcom zatwierdzanie różnych programów rządowych.

Wymaga to jednak nowelizacji ustawy nr 39 z 2008 r. o ministerstwach stanu, która ustala maksymalną liczbę ministrów na 34. Inną możliwością jest poddanie kontroli sądowej Trybunałowi Konstytucyjnemu lub wydanie rządu prezydenckiego. Rozporządzenie zamiast prawa. Grupa Prabowa stwierdziła także, że realizacja planu będzie możliwa dzięki zwiększeniu liczby ministrów koordynujących nieograniczonych ustawą 39/2008. Obecnie jest czterech ministrów koordynujących.

Przewodniczący wykonawczy Partii Kerindra, Sufmi Tasco Ahmad, nie zaprzeczył planom swojego głównego zwolennika dotyczącym rozszerzenia ministerstw. „Obecnie sprawdzamy i przeprowadzamy symulację, czy liczba ministrów powinna pozostać na tym samym poziomie, czy też zostać zwiększona w zależności od potrzeb” – powiedział.

Prabowo ma jeszcze czas na skompletowanie gabinetu przed objęciem urzędu 20 października 2024 r., oznaczającym koniec rządów Jokowiego. W oddzielnym oświadczeniu prezydent Jokowi odmówił komentarza na temat planów Prabowa.

READ  Śledź, które konferencje wygrywają w sezonie pucharowym 2021-2022

Daniel A. Fajri

Wybór redaktora: Minister leśnictwa Indonezji podkreśla uczciwość w handlu uprawnieniami do emisji

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *