Marszałek Izby wzywa do publicznego wsparcia dla dzieł sztuki narodowej

Dżakarta (Antara) – Indonezyjczycy powinni w dalszym ciągu wspierać narodowe dzieła sztuki, powiedział w niedzielę spiker Izby Reprezentantów (DPR) Buan Maharani.

Ogłosił to po wizycie ARTJOG, corocznych targach, festiwalu i targu sztuki współczesnej w Yogyakarcie.

Tegoroczna edycja ARTJOG odbywa się w Muzeum Narodowym Jogja od 28 czerwca do 1 września. Służy jako forma uznania i wsparcia dla twórczości indonezyjskich artystów.

„Moja rodzina i ja jesteśmy miłośnikami sztuki, dlatego uwielbiam targi i festiwale sztuki. ARTJOG to także wspaniałe targi sztuki” – stwierdził Bhuan w swoim pisemnym oświadczeniu.

Zachwycał się twórczością wielu artystów, w tym interaktywnymi instalacjami Agusa Suagesa i Tity Ruby.

W swojej sztuce Suage wykorzystuje ludzkie ucho jako symbole „słyszenia”, co pokazuje tolerancję w przestrzeniach społecznych uznawanych za hałaśliwe.

W międzyczasie Dita Ruby uprawiała różne rodzaje ryżu, słuchając nagrań modlitw plemiennych, które można było usłyszeć w kilku pokojach.

Bhuan zobaczył także prace innych artystów, takich jak Ranga Purbhaya, Eko Bravoto, Harris Purnomo i młody artysta Ramadan Ali Fadkur.

Podkreślił, że wystawa ARTJOG 2024 to nie tylko prezentacja dzieł sztuki, ale także forma ruchu społecznego na rzecz pomocy innym potrzebującym.

Wydarzenie prezentuje także projekt o nazwie ArtCare Indonesia. Cały dochód ze sprzedaży dzieł sztuki w strefie ArtCare zostanie przekazany potrzebującym, w tym artystom i społeczeństwu.

„To bardzo znacząca wystawa sztuki. Piękne i urocze dzieła nie tylko cieszą oczy, ale także serca poruszają działania społeczne, jakie prowadzą” – powiedział Bhuan.

Powiązane wiadomości: Minister Tohir przewiduje, że w 2030 r. nastąpi złote pokolenie poprzez sztukę

Powiązane wiadomości: Najstarsze malowidła jaskiniowe Indonezji odkryte w Sulawesi

READ  Xian walczy z największą erupcją COVID-19 w chińskim mieście w tym roku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *