Makassar gospodarzem Festiwalu Społeczeństwa Informacji Publicznej 2024

MAKASAR, SULAWESI POŁUDNIOWE (ANTARA) – Ministerstwo Komunikacji i Informacji wybrało miasto Makassar w Sulawesi Południowym na gospodarza Festiwalu Społeczeństwa Informacji Publicznej w 2024 r. (KIM Fest).

Dyrektor generalny Departamentu Informacji Publicznej i Komunikacji Ministerstwa, Usman Gansong, spotkał się w piątek z burmistrzem miasta Makassar Moh Ramdanem Pomanto i poinformował go o wyborze miasta na gospodarza.

„Co roku organizujemy festiwal KIM. W zeszłym roku chcieliśmy zorganizować go w Surabaya, a w tym roku w Makassar, oczywiście przy wsparciu burmistrza” – powiedział Kanzong po spotkaniu z Pomanto.

Poinformował, że KIM Fest będzie miał formę wystawy, w której wezmą udział towarzystwa informacji publicznej ze wszystkich prowincji Indonezji.

Wydarzenie będzie także formą docenienia KIM-ów jako strategicznych partnerów rządu w prowadzeniu komunikacji publicznej.

„We wszystkich województwach mamy towarzystwa informacji publicznej. Ministerstwo generalnie zachęca je do przekazywania społeczeństwu wszelkich informacji na temat małych przedsiębiorstw, turystyki, rybołówstwa czy rolnictwa” – powiedział.

Według niego działania takie jak KIM Fest są ważne dla utrzymania przyjaźni twarzą w twarz w erze cyfrowej, gdy społeczności mają szansę na lepsze zaznajomienie się i bliższe relacje.

Zauważył też, że niektórzy nadal mają trudności z korzystaniem z tej technologii – są ograniczani przez sieć lub inne problemy.

KIM Fest ma na celu wspieranie ducha innowacji, konkurencji, współpracy i tworzenia sieci kontaktów między KIM w całej Indonezji.

Burmistrz Pomondo powiedział, że jego administracja z zadowoleniem przyjęła to posunięcie.

Powiedział, że jest wdzięczny miastu Makassar za możliwość zorganizowania wydarzenia ministerialnego.

„Jesteśmy gotowi i bardzo się cieszymy, że Makassar może być gospodarzem” – dodał.

Powiązane wiadomości: Mądrze korzystaj z mediów społecznościowych w roku politycznym: Rząd
Powiązane wiadomości: Ministerstwo przygotowuje internetowy przewodnik po wyborach w 2024 r.: Usman Kansong

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *