Lotnisko Minangkabau zostaje ponownie zamknięte po tym, jak Mt. Marabi eksploduje

JAKARTA (Antara) – Ministerstwo Transportu Indonezji w piątek tymczasowo zamknęło międzynarodowe lotnisko Minangkabau w Padang na zachodniej Sumatrze po wybuchu wulkanu Marabi i wypluciu popiołu wulkanicznego.

„Erupcja góry Marabi ma charakter dynamiczny, dlatego będziemy w dalszym ciągu monitorować sytuację i aktywnie koordynować działania z odpowiednimi stronami zainteresowanymi, aby zapewnić bezpieczeństwo, ochronę i komfort lotu” – powiedział dyrektor generalny ds. lotnictwa w ministerstwie M. – powiedziała Kristi Endah Murni w piątek.

Jak wynika z inspekcji przeprowadzonej przez Biuro Zarządu Portu Lotniczego Region VI w Batang, w piątek góra Marabi ponownie wyrzuciła popiół wulkaniczny.

Zamknięcie międzynarodowego lotniska w Minangkabau ogłoszono w piątek w zawiadomieniu dla lotników (NOTAM). W tym zawiadomieniu nie. B0115/24 NOTAMN, lotnisko będzie zamknięte od godziny 14:15 czasu lokalnego aż do odwołania.

Zgodnie z powiadomieniem o erupcji wydanym przez Centrum Wulkanologii i Łagodzenia Katastrof Geologicznych (PVMBG), góra Marabi wypluła pióropusze popiołu 500 metrów od szczytu, czyli 3391 metrów nad poziomem morza.

Widziano gruby szary słup poruszający się w kierunku południowo-zachodnim w kolorze szarym.

Murni powiedział, że za pośrednictwem Zarządu Portu Lotniczego Region VI w Patang w dalszym ciągu monitorują i obserwują rozwój sytuacji w terenie w kilku lokalizacjach na terenie lotniska w odstępach od 30 minut do 1 godziny.

Dodał, że lotnisko było kilkakrotnie tymczasowo zamykane z powodu aktywności wulkanu na górze Marabi.

„Mam nadzieję, że społeczeństwo, zwłaszcza potencjalni pasażerowie, zrozumieją tę sytuację związaną z siłą wyższą. Otrzymaliśmy informację, że zamknięcie lotniska może mieć wpływ na 16 lotów i (i) stale ją aktualizujemy” – powiedział.

Powiązane wiadomości: Góra Marabi ponownie wybucha, emitując ryk
Powiązane wiadomości: Międzynarodowe lotnisko Minangkabau zamknięte z powodu erupcji góry Marafi

READ  Elon Musk prosi nastolatka o 50 000 $ od Elona Muska o usunięcie bota Twittera śledzącego prywatny odrzutowiec |

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *