Liczba wypadków drogowych mniejsza o 15% w porównaniu do Eid 2023: Policja

JAKARTA (ANTARA) – Według Wydziału Drogowego Policji Krajowej (POLRIS) liczba wypadków drogowych w okresie procesji i powrotu Eid Al-Fitr w 2024 r. spadła o 15 procent w porównaniu z rokiem poprzednim.

„W skali kraju liczba wypadków drogowych spadła z 2159 do 1835, co oznacza spadek o 15 procent” – powiedziała w piątek generalna inspektor Ann Suhanan, szefowa wydziału ruchu drogowego w Polry.

O trzy procent spadła także liczba zgonów w wyniku wypadków drogowych, z 291 do 281. Jednak liczba osób ciężko rannych wzrosła o 13 procent z 281 w 2023 r. do 317 w 2024 r., a liczba lżej rannych spadła z 3036 do 2424.

Suhanan powiedziała, że ​​podczas Eid 433 wypadki to zderzenia czołowe, a następnie zderzenia tylne (379 przypadków).

„Może to być spowodowane najechaniem na tył, tj. pojazdami, które nie zachowały odpowiedniego odstępu, lub zasypianiem kierowców i spowodowaniem wypadków” – wyjaśnił.

W tym okresie zgłoszono także 342 wypadki z udziałem jednego pojazdu. Dodał, że do wypadków z udziałem jednego pojazdu mogło dojść, ponieważ kierowcy byli zmęczeni lub spali.

Z danych służb transportowych wynika, że ​​73 proc. pojazdów biorących udział w wypadkach drogowych to motocykle, następnie autobusy (12 proc.), pojazdy do transportu towarów (10 proc.), samochody prywatne (2 proc.) i inne (3 proc.).

„Najwięcej przypadków rejestruje policja regionalna na Wschodniej Jawie, następnie policja regionalna na Jawie Środkowej, policja regionalna w Dżakarcie, policja regionalna na południu Sulawesi i policja regionalna na Bali. To jest pierwsza piątka” – powiedział.

Wierząc, że przyczyną większości wypadków jest zmęczenie, Suhanan zaapelowała do kierowców, aby przed jazdą upewnili się, że są w dobrym stanie zdrowia.

Według badania Ministerstwa Transportu oczekuje się, że w tym roku 193,6 mln ludzi wróci do domu, aby świętować Eid al-Fitr, który przypada 10 kwietnia.

READ  Xi Jinping w Chinach zostaje zaprzysiężony na trzecią kadencję jako prezydent, a Li Qiang ma zostać premierem

POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Duży ruch wychodzący z Wielkiej Dżakarty podczas Eid: Operator
Powiązane wiadomości: Minister Sumathi Eid wzywa podróżnych do wcześniejszego powrotu do Dżakarty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *