Książę Karol składa hołd „kochanej żonie” i przyszłej królowej Camilli | Monarchia

Książę Walii złożył hołd swojej „ukochanej żonie”, księżnej Kornwalii, za jej „nieugięte wsparcie” po tym, jak królowa ogłosiła, że ​​Camilla będzie znana jako „Królowa Małżonka”, gdy Karol zostanie królem.

W oświadczeniu wydanym w niedzielę Karol zapowiedział królowej sposób, w jaki jej „oddanie dla dobra wszystkich jej ludu z każdym mijającym rokiem budzi coraz większy podziw”.

Elżbieta II, która jako pierwsza brytyjska monarchini w historii obchodziła 70. rocznicę zasiadania na tronie, wykorzystała swój kamień milowy, aby wydać królewską pieczęć aprobaty dla Camilli na zostanie królową Camillą.

Królowa została sfotografowana pracując ze swoich czerwonych pudełek na zdjęciu opublikowanym w dniu, w którym obchodziła historyczną rocznicę.

95-letnia monarchini jest przedstawiona z jej dokumentami stanu przed sobą; W pobliżu znajduje się zdjęcie jej ojca, króla Jerzego VI, z rodzinnym corgi, zrobione w Pałacu Buckingham w 1948 roku.

Król zmarł 6 lutego 1952 r., a jego 25-letnia córka została królową narodu, który wciąż wraca do zdrowia po wstrząsach II wojny światowej.

Królowa sfotografowała pracę ze swoich czerwonych pudełek. Zdjęcie: Pałac Buckingham / Getty Images

W oświadczeniu wydanym z okazji jej platynowego jubileuszu królowa powiedziała: „To dzień, w którym nawet po 70 latach wciąż pamiętam tyle samo ze śmierci mojego ojca, króla Jerzego VI, co z początku mojego panowania.

„Z okazji tej rocznicy mam przyjemność ponawiać Wam zobowiązanie, które złożyłem w 1947 roku, że moje życie zawsze będzie poświęcone Waszej służbie”.

W interwencji, która kształtuje przyszłość monarchii, królowa wyraziła „szczere życzenie”, aby Camilla była znana jako Królowa Małżonka, gdy książę Walii zostanie królem, i wezwała opinię publiczną do poparcia ich obu.

Charles w pisemnym przesłaniu z okazji rocznicy wstąpienia na tron ​​królowej powiedział, że on i Camilla są „głęboko świadomi” tego zaszczytu.

„W tym historycznym dniu moja żona i ja razem z wami gratulujemy Jej Królewskiej Mości niezwykłego osiągnięcia w służbie temu narodowi, królestwom i Rzeczypospolitej przez 70 lat” – powiedział.

READ  Minister transportu sprawdził przygotowanie lotniska Kertajati przed powrotem do domu z okazji Eid

„Jesteśmy głęboko świadomi zaszczytu reprezentowanego przez życzenie mojej matki. Ponieważ razem staraliśmy się służyć Jej Królewskiej Mości i ludziom z naszych społeczności, moja kochana żona była dla mnie niezachwianym wsparciem przez cały czas.

„Nie ma znaczenia”: Queen żartuje, że jej platynowy jubileuszowy tort jest do góry nogami - wideo
„Nie ma znaczenia”: Queen żartuje, że jej platynowy jubileuszowy tort jest do góry nogami – wideo

„Rok tego bezprecedensowego platynowego jubileuszu jest dla nas wszystkich okazją, by wspólnie celebrować służbę Królowej, której przykładem będziemy nadal prowadzeni w nadchodzących latach”.

Królowa toruje drogę do koronacji swojej synowej u boku Karola w dniu jego koronacji.

Królowa, która zasiadła na tronie, gdy miała 25 lat, postanowiła spędzić dzień wstąpienia na tron ​​prywatnie w posiadłości Sandringham na pamiątkę swojego ojca.

Uroczystości narodowe z okazji rekordowej służby królowej na tronie odbędą się w czterodniowy weekend świąteczny od 2 czerwca do 5 czerwca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *