Krytycznie zagrożone nosorożce jawajskie witają nowego członka rodziny

Ministerstwo środowiska Indonezji podało, że w lutym przyszedł na świat nowy członek rodziny nosorożca jawajskiego, jednego z najbardziej zagrożonych gatunków na świecie.

Jak pokazało nagranie ministerstwa, cielę znaleziono obok 12-letniej matki w Parku Narodowym Ujung Kulon, obszarze chronionym na zachodnim krańcu wyspy Jawa.

W parku żyje 81 nosorożców jawajskich, w tym cielęta.

„Narodziny Indonezji to zwycięstwo w wysiłkach na rzecz ochrony nosorożców jawajskich” – powiedział starszy urzędnik ministerstwa środowiska Satyawan Budyatmoko.

Najbardziej zagrożonym z nosorożców są Jawaje

Nosorożce jawajskie, wyróżniające się pojedynczym rogiem, występowały kiedyś w północno-wschodnich Indiach i Azji Południowo-Wschodniej. Obecnie są one najbardziej zagrożone z pięciu gatunków nosorożców, głównie z powodu kłusownictwa.

Matka Kasi ma jeszcze trójkę dzieci; Duba, Weera i Szekhar. Nowe cielę nie zostało jeszcze nazwane.

W zeszłym miesiącu w sanktuarium na wyspie Sumatra urodził się nosorożec sumatrzański – skrajnie zagrożony.

Nowonarodzona samica nosorożca białego południowego, urodzona 14 sierpnia i ważąca 50 kg, spaceruje obok swojej matki Tandy w zoo Safari w Ramat Khan niedaleko Tel Awiwu w Izraelu, 17 września 2018 r. (Źródło: REUTERS/AMIR COHEN)

W 2021 roku w parku safari Ramat Gan w Izraelu urodził się nosorożec biały. Zoo nadało mu imię „Ruvi” po ustąpieniu ówczesnego prezydenta Izraela Reuvena Rivlina.READ  McCarthy bagatelizuje sprawę NY przeciwko Trumpowi, odrzuca ją jako „pieniądze osobiste”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *