Krytycznie zagrożone nosorożce jawajskie witają nowego członka rodziny

Ministerstwo środowiska Indonezji podało, że w lutym przyszedł na świat nowy członek rodziny nosorożca jawajskiego, jednego z najbardziej zagrożonych gatunków na świecie.

Jak pokazało nagranie ministerstwa, cielę znaleziono obok 12-letniej matki w Parku Narodowym Ujung Kulon, obszarze chronionym na zachodnim krańcu wyspy Jawa.

W parku żyje 81 nosorożców jawajskich, w tym cielęta.

„Narodziny Indonezji to zwycięstwo w wysiłkach na rzecz ochrony nosorożców jawajskich” – powiedział starszy urzędnik ministerstwa środowiska Satyawan Budyatmoko.

Najbardziej zagrożonym z nosorożców są Jawaje

Nosorożce jawajskie, wyróżniające się pojedynczym rogiem, występowały kiedyś w północno-wschodnich Indiach i Azji Południowo-Wschodniej. Obecnie są one najbardziej zagrożone z pięciu gatunków nosorożców, głównie z powodu kłusownictwa.

Matka Kasi ma jeszcze trójkę dzieci; Duba, Weera i Szekhar. Nowe cielę nie zostało jeszcze nazwane.

W zeszłym miesiącu w sanktuarium na wyspie Sumatra urodził się nosorożec sumatrzański – skrajnie zagrożony.

Nowonarodzona samica nosorożca białego południowego, urodzona 14 sierpnia i ważąca 50 kg, spaceruje obok swojej matki Tandy w zoo Safari w Ramat Khan niedaleko Tel Awiwu w Izraelu, 17 września 2018 r. (Źródło: REUTERS/AMIR COHEN)

W 2021 roku w parku safari Ramat Gan w Izraelu urodził się nosorożec biały. Zoo nadało mu imię „Ruvi” po ustąpieniu ówczesnego prezydenta Izraela Reuvena Rivlina.READ  Wall Street odnotowała pierwszy tygodniowy wzrost od połowy sierpnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *