KPU wypłaci odszkodowania funkcjonariuszom wyborczym, którzy zginęli na służbie

Tempo.co, DjakartaKomisja ds. Wyborów Powszechnych (KPU) przygotowuje się do wypłaty odszkodowania organizatorom wyborów, którzy zginęli na służbie w dniu wyborów, powiedział szef agencji Hashim Asyari.

Jak wynika z sobotniego oświadczenia, Asy'ari wyjaśnił, że odszkodowania dla organizatorów wyborów tymczasowych zaliczane są do świadczeń z tytułu wypadków przy pracy, których podstawę prawną stanowi Rozporządzenie KPU nr 8 z 2022 r. i Decyzja KPU nr 59 regulująca jej mechanizm. .

Wysokość odszkodowania wynika z okólnika Ministra Finansów nr 2007/2013. Zauważył, że na podstawie S-647/MK.02/2022.

„Kwota odszkodowania wynosi 36 mln Rp (2307,4 USD) i 10 mln Rp (647,9 USD) kosztów pogrzebu (na osobę)” – zauważył szef agencji.

KPU odnotowała łącznie 3909 przypadków zachorowań organizatorów wyborów na szczeblu lokalnym w trakcie lub po obsadzeniu lokali wyborczych i przeprowadzeniu wstępnych wyborów w dniach 14–15 lutego 2024 r.

Większość przypadków zgłoszono na Jawie Zachodniej, gdzie było 1995 urzędników, następnie w Południowym Sulawesi z 289 urzędnikami i Jawie Środkowej z 265 urzędnikami.

Tymczasem agencja zarejestrowała także 35 organizatorów wyborów, w tym dziewięciu lokalnych funkcjonariuszy bezpieczeństwa, którzy zginęli na służbie w piątek (16 lutego) o godzinie 18:00 czasu w Dżakarcie (UTC +7). Zgony odnotowano w 16 województwach w całym kraju.

Większość zgonów odnotowano w Jawie Środkowej i Jawie Wschodniej, po siedem zgonów w każdej, następnie sześć zgonów w Jawie Zachodniej i po dwa w Dżakarcie i Południowym Sulawesi.

14 lutego ponad 204 miliony indonezyjskich wyborców oddało swoje głosy, aby wybrać prezydenta, wiceprezydenta i członków Indonezyjskiej Izby Reprezentantów (DPR RI), Rady Przedstawicieli Regionalnych (DPD) i Regionalnych Zgromadzeń Ustawodawczych (DPRD). Na poziomie województwa, miasta i powiatu.

O przywództwo w kraju w tegorocznych wyborach rywalizują trzy pary kandydatów: para numer jeden: Anis Baswedan i Muhaimin Iskandar; Prabowo Subianto i Gibron Ragabuming Raga, para numer dwa; oraz Kanchar Pranovo i Mahfud MD, para numer trzy.

READ  Jak Indonezja organizuje wybory – Benarnews

pomiędzy

Wybór nauczyciela: Trzy najważniejsze wiadomości dzisiejszego dnia: Prabowo nadal prowadzi pod względem liczbowym z 56,8%, Anies 25,23%, Kanjar 17,97%

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *