Kontrakty terminowe Dow spadają o 400 punktów w związku z obawami, że Fed przesadza z tym, co powoduje, że akcje mają tendencję do ciężkich strat w tygodniu.

Kontrakty terminowe na akcje spadły w piątek, aby ograniczyć kolejny stratny tydzień, ponieważ inwestorzy obawiali się, że agresywna kampania podwyżkowa Rezerwy Federalnej mająca na celu walkę z inflacją może doprowadzić do spowolnienia gospodarczego.

Kontrakty terminowe Dow Jones Industrial Average spadły o 383 punkty, czyli 1,3%, podczas gdy kontrakty terminowe na S&P 500 spadły o 1,3%. Kontrakty terminowe Nasdaq 100 straciły 1,5%.

Piątek ma być czwartą sesją negatywną z rzędu dla głównych średnich, a Dow jest na dobrej drodze do wyrównania swoich minimów z końca czerwca. Bank centralny dokonał w środę kolejnej ogromnej podwyżki stóp o 75 punktów bazowych i zapowiedział, że zrobi kolejną na listopadowym posiedzeniu.

Rentowności obligacji wzrosły w tym tygodniu po działaniach Fed, a 2-letnie i 10-letnie stopy skarbowe osiągnęły maksimum nienotowane od dekady. Akcje najbardziej narażone na recesję zmniejszyły w tym tygodniu straty funduszu SPDR z sektora konsumenckiego o ponad 5%. Fundusz Real Estate Select Sector SPDR spadł o 6%.

Goldman Sachs Ograniczył cel S&P 500 na koniec roku Przewiduje spadek o co najmniej 4% stąd, ponieważ stopy nadal rosną.

Inwestorzy w piątek kontynuowali ocenę, czy ostatnie ruchy banku centralnego sygnalizują zbliżające się spowolnienie, a wielu wierzy lub zaczyna akceptować, że recesja rzeczywiście jest na horyzoncie.

„Na podstawie rozmów z naszymi klientami większość inwestorów kapitałowych akceptuje pogląd, że scenariusz twardego lądowania jest nieunikniony, a ich uwaga skupia się na czasie, rozmiarze i czasie trwania recesji oraz strategiach inwestycyjnych dla tej perspektywy” – napisał Goldman Sachs. W notatce do klientów Davida Costina.

Główne średnie są w tempie piątego spadku w ciągu ostatnich sześciu tygodni i zbliżają się do strat w tym tygodniu. Dow wzrósł w tym tygodniu o około 2,4%, podczas gdy S&P i Nasdaq spadły odpowiednio o 3% i 3,3%.

READ  Trump podpisał dokumenty sądowe zawierające fałszywe numery oszukańcze wyborców, mówi sędzia

Costco spadł w piątek w handlu przedrynkowym. Chociaż detalista odnotował przychody i zyski w czwartym kwartale fiskalnym, które przewyższyły oczekiwania analityków, odnotował wyższe koszty zapasów i pracy.

W innych wiadomościach funt osiągnął nowe minimum od ponad trzech dekad w stosunku do dolara amerykańskiego po tym, jak nowy plan gospodarczy Wielkiej Brytanii, w tym obniżki podatków, wstrząsnął rynkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *