Konferencja rolnicza poświęcona rozwiązywaniu problemów planowania przestrzennego: Ministerstwo

Denpasar, Bali (Antara) – Ministerstwo Rolnictwa i Planowania Przestrzennego/Krajowa Agencja Gruntów (ATR/BPN) ogłosiło, że szczyt w sprawie reformy rolnictwa w 2024 r. ma na celu rozwiązanie kwestii planowania przestrzennego w kraju.

W wydarzeniu uczestniczyły 523 osoby, poinformował w piątek dyrektor Ministerstwa ds. wzmacniania gruntów i przewodniczący Komitetu Szczytu TV Budi Martono.

Podczas konferencji, która odbędzie się na Bali w dniach 14–15 czerwca 2024 r., omówione zostaną także porozumienia ogłoszone przez dziewięć agencji na ubiegłorocznym szczycie.

Porozumienia obejmują utworzenie grup roboczych i uchwałę dotyczącą legalizacji własności na wodach oraz na małych i zewnętrznych wyspach.

Zawiera także uchwały o rozstrzyganiu kwestii gruntów osadniczych i sporów agrarnych dotyczących majątku kontrolowanych przez gminę przedsiębiorstw państwowych, regionalnych i państwowych.

„Również redystrybucja gruntów powinna zostać zakończona po wyzwoleniu z obszarów leśnych” – powiedział.

Powiedział, że szczyt odbędzie się również po deklaracjach przyjętych przez poprzednie grupy robocze.

Wydarzenie posłuży jako platforma do podzielenia się osiągnięciami 10-letniego Krajowego Planu Reform Rolnych na lata 2014–2024.

Pierwszego dnia szczytu ministerstwo przeprowadziło dyskusję i podzieliło się szczegółami dotyczącymi rozwiązania problemu planowania przestrzennego w kraju.

Natomiast wydarzenie szczytowe Forum Gospodarki Przestrzennej odbędzie się 15 czerwca.

Wcześniej minister/lider PPN ATR Agus Harimurthy Yudhoyono powiedział, że z 10 projektów priorytetowych podjętych przez niego w 2023 roku pięć przekroczyło zakładany cel.

Tymczasem inne projekty obejmują reformę dostępu, mapowanie wartości gruntów i rutynowe dane o gruntach.

Powiązane wiadomości: Szczyt GTRA w sprawie zapewnienia własności gruntów: Minister

Powiązane wiadomości: Szczyt Grupy Zadaniowej ds. Reformy Rolnej Wakadobi rozpoczyna się 8 czerwca

READ  Jak zobaczyć nową „zieloną” kometę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *