Kominfo naciska na kompleksowe regulacje dotyczące sztucznej inteligencji

JAKARTA (ANTARA) – Okólnik ministerialny w sprawie etyki AI nr 1 Ponieważ zgodność z 9/2023 nie jest obowiązkowa, Ministerstwo Łączności i Informacji (Kominfo) naciska na kompleksowe uregulowanie sztucznej inteligencji (AI).

Krajowa Agencja Badań i Innowacji (PRIN) pracuje obecnie nad projektem prezydenckiego rozporządzenia w sprawie sztucznej inteligencji, które ma zostać wprowadzone w życie, powiedział Usman Gansong, dyrektor generalny ds. informacji publicznej i komunikacji w Kominfo, na forum „AI i zrównoważony rozwój mediów”. .

„Promujemy regulacje (dotyczące sztucznej inteligencji) w tym kraju. Inicjatorem tego jest BRIN. Tworzy to prezydenckie rozporządzenie w sprawie sztucznej inteligencji” – zauważył.

Według niego ruch BRIN zmierzający do stworzenia rozporządzenia prezydenckiego jest właściwy, biorąc pod uwagę fakt, że Indonezja opublikowała krajową strategię dotyczącą sztucznej inteligencji na lata 2020–2045, która obejmuje etykę i zasady dotyczące sztucznej inteligencji.

„Właściwe jest, aby Prezydent zaczął przygotowywać rozporządzenie, które będzie zgodne z Prawami Wydawcy PRI (Rozporządzenie). Mamy nadzieję, że wkrótce stanie się ono prawem” – powiedział.

Powiedział, że Unia Europejska (UE) uzgodniła ustawę o sztucznej inteligencji, która wejdzie w życie w 2026 r. Prawo nakłada na twórców ChatGPT i innych narzędzi sztucznej inteligencji obowiązek zachowania przejrzystości, na przykład podanie nazw źródeł, na które się powołują, przed opublikowaniem treści.

„Unijne przepisy dotyczące sztucznej inteligencji wejdą w życie dopiero w 2026 r., (ale) technologia rozwinie się dwa lata później, ale lepsze to niż nic nie robić” – powiedział.

Ponieważ większość platform cyfrowych zarabia na historiach z mediów konwencjonalnych bez pozwolenia, zaleca się kompleksowe uregulowanie sztucznej inteligencji.

Ganzong powiedział, że ograniczenie praw wydawców może nie wystarczyć do rozwiązania tego problemu, zwłaszcza problemów cyfrowych wykorzystujących sztuczną inteligencję.

Powiązane wiadomości: Rząd zapewnia ludziom szkolenia w zakresie sztucznej inteligencji w ramach działań na rzecz umiejętności korzystania z technologii cyfrowych
Powiązane wiadomości: DPR poszukuje badań w celu przygotowania regulacji dotyczących sztucznej inteligencji

Powiązane wiadomości: Technologia AI poprawia bezpieczeństwo i produktywność w obszarach górniczych: Ministerstwo

READ  Johnny Depp i Amber Heard – sprawa o zniesławienie: trwają ostateczne argumenty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *