Klucz do wzmocnienia pozycji kobiet w walce ze skrajnym ubóstwem: BKKBN

JAKARTA (ANTARA) – Szef Krajowej Agencji Planowania Ludności i Rodziny (BKKBN) Hasto Wardoyo podkreśliła, że ​​wzmocnienie pozycji kobiet ma kluczowe znaczenie w walce ze skrajnym ubóstwem.

Przypomniał sobie, że kiedy Kulon Brogo pełnił funkcję starosty dystryktu, widział wiele starszych wdów i biednych ludzi w najbiedniejszych obszarach.

„Wzmocnienie pozycji kobiet to wizja, dzięki której kobiety należące do starzejącego się społeczeństwa staną się produktywne” – powiedziała Wardoyo we wtorek na spotkaniu technicznej koordynacji partnerstwa BKKBN 2024 w Dżakarcie.

Podkreśliła, że ​​uwzględnianie aspektu płci jest ważne dla rozwoju.

„Znaczenie płci ma bardzo ważne znaczenie. Rozwój oparty na kobietach ma dla nas ogromne znaczenie” – zauważyła.

Podkreślił także znaczenie zmniejszania śmiertelności matek w wysiłkach na rzecz osiągnięcia Wizji Złotej Indonezji do roku 2045, zgodnie z którą Indonezja dąży do podniesienia swojego dochodu na mieszkańca do 30 300 dolarów.

„Złota Indonezja musi pozbyć się głodu i karłowatości, nie zapominając o wskaźniku śmiertelności matek i noworodków” – zauważył Wardoyo.

Zauważył, że obecnie wskaźnik umieralności matek w Indonezji wynosi 189 na 100 000 matek.

Dodał, że Indonezji udało się obniżyć współczynnik dzietności do 2,18, przy czym kobiety mają obecnie średnio dwójkę dzieci. Jednak sytuacja ta nie rozkłada się równomiernie we wszystkich województwach.

Prezes BKKBN podkreślił także, że w skali kraju spadła liczba młodych małżeństw, gdyż obecnie na 1000 osób przypada zaledwie 19–20 młodych małżeństw.

Przypomniał kobietom, aby unikały wychodzenia za mąż młodo, zachodzenia w ciążę w starszym wieku, odstępów między ciążami i zbyt częstego rodzenia.

Wardoyo powiedziała, że ​​kobiety, które zajdą w ciążę w wieku powyżej 35 lat, są bardziej narażone na ryzyko dla zdrowia i częściej rodzą karłowate dzieci.

POWIĄZANE WIADOMOŚCI: PABANAS zmieniające normy dotyczące trwałości pomocy na rzecz ograniczenia ubóstwa
Powiązane wiadomości: Zmniejszanie ubóstwa priorytetem programu rozwoju: Ministerstwo

READ  Napięcie kipiało między trenerem Urbanem Meyerem, zawodnikami Jaguara i sztabem na początku 2-10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *