Katastrofa wodna niszczy 45 domów w Semarang

Tempo.co, SemarangZ tego powodu uszkodzonych zostało 45 domów Katastrofa hydrologiczna To uderzyło w miasto Semarang. Siedem domów zostało uszkodzonych przez powodzie, a 38 zostało uszkodzonych przez osuwiska i powalone drzewa w stolicy Jawy Środkowej.

Administracja Semarangu liczy liczbę szkód w infrastrukturze spowodowanych katastrofą hydrometeorologiczną. Pomoc będzie udzielana w ramach elastycznego budżetu lub BTT. „Obecnie obliczamy wartość szkód w domu, po czym złożymy propozycję BTT” – powiedział w pisemnym oświadczeniu dyrektor regionalnej agencji łagodzenia skutków klęsk żywiołowych miasta Semarang, Endro Budio Martando.

Proces gromadzenia danych, ENDO, był prowadzony wspólnie przez wszystkie wydziały. Należą do nich Departament Robót Publicznych miasta Semarang, Urząd ds. Mieszkalnictwa i Imigracji miasta Semarang oraz agencje pionowe, takie jak rząd centralny i rząd prowincji Środkowa Jawa.

Większość szkód spowodowanych katastrofą w mieście Semarang podlega jurysdykcji rządu federalnego, takiego jak Jalan Kalikawe. Dojazd do centrum miasta Semarang z Regencji Temak to droga krajowa.

„Drogi są stosunkowo regularnie uszkadzane z powodu kałuż i złuszczania się asfaltu na skutek deszczu. Na przykład drogi miejskie i wiejskie podlegają jurysdykcji OPD zgodnie z jej wydziałem” – powiedział.

12 marca 2024 r. miasto Semarang zostało zalane. Zalana została większość części Semarangu, w tym stacja kolejowa. Z powodu powodzi droga North Coast Road Jalan Kalikawe została zamknięta na kilka dni.

Jamala Abdula Nasra

Wybór nauczyciela: Powodzie w Semarang, KAI odwołuje podróże pociągami; Klienci otrzymają pełny zwrot pieniędzy

Kliknij tutaj dostać Najnowsze aktualności Tempo w Google News

READ  Od Nowego Jorku po Dżakartę grunty w wielu nadmorskich miastach toną szybciej niż podnosi się poziom mórz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *