Kalejdoskop 2023: Wirusowe kierunki turystyczne w Indonezji

Tempo.co, DjakartaIndonezyjska branża turystyczna podnosi się po prawie trzyletnim kryzysie spowodowanym pandemią. Wiele zabytków i atrakcji, starych i nowych, zyskało ogromną popularność i stało się popularnymi tematami w Internecie.

Poniżej znajduje się lista siedmiu kierunków turystycznych w Indonezji, które w 2023 r. staną się popularne w Internecie.

1. Meczet Al Jabbar

Otwarty pod koniec 2022 roku meczet zaprojektowany przez Ridwana Kamila ma bardzo nietypowy wygląd. Położony nad sztucznym jeziorem Empung Kedapej o powierzchni 7,2 hektara meczet przyciąga wielu turystów uprawiających turystykę religijną. Ale meczet Al Jabbar nie jest jedyną rzeczą, która stała się wirusowa. Internauci byli zaniepokojeni i zbulwersowani złym zachowaniem gości, którzy zostawiali śmieci. Zwiedzający kąpali się nawet w ozdobnym basenie znajdującym się przed meczetem.

2. Dom Aby Jajanga

W kwietniu dom należący do starszego mężczyzny o imieniu Aba Jajang w rejonie wodospadu Chittampur stał się wirusowy ze względu na otaczającą go piękną przyrodę. Stojący naprzeciwko wysokich klifów i 140-metrowego wodospadu ludzie nazywali go „Domem Niebios”. Chociaż otrzymał atrakcyjną ofertę sprzedaży domu, Aba Jajang odmówił. Pozwala ludziom odwiedzać swój dom za opłatą zaledwie 5000 Rp i pozwala odwiedzającym biwakować na terenie wokół jego domu.

3. Wzgórze Teletubisiów, Bromo

Wzgórze Teletubisie w Parku Narodowym Bromo Dengar Semeru słynie z pięknych łąk. Niestety para robiąca przedślubne zdjęcia przy użyciu flar zapaliła się na górze, co w porze suchej wytworzyło iskry, które szybko spaliły jałową trawę. Gaszenie pożaru zajęło setkom strażaków ponad tydzień. Straty rządu w wyniku pożaru wyniosły 5,4 miliarda rupii, ale straty w turystyce sięgnęły dziesiątek miliardów.

READ  Li Qiang wziął udział w 26. szczycie Chiny–ASEAN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *