Jokowi wyjeżdża do zachodniej Sumatry, która nawiedziła błyskawiczna powódź

Tempo.co, DjakartaPrezydent Joko Jokowi Widodo i Pierwsza Dama Iriana udali się do prowincji Sumatra Zachodnia we wtorek rano, 21 maja, aby na własne oczy sprawdzić obszary dotknięte gwałtownymi powodziami i zimną lawą.

Wystartowali indonezyjskim lotem prezydenckim nr 1. Ambasador wyleciał z bazy sił powietrznych Halim Pertanakusuma w Dżakarcie o godzinie 06:30 czasu lokalnego, podał Sekretariat Prezydenta w pisemnym oświadczeniu.

Po wylądowaniu na międzynarodowym lotnisku Minangkabau Padang Pariaman Prezydent pojedzie bezpośrednio do obszarów dotkniętych katastrofą w regencji Akham, a następnie uda się na pole Batu Thapa, aby monitorować stanowisko reagowania kryzysowego. Zapewni także odszkodowanie i pomoc rodzinom zmarłego.

Narodowa Agencja ds. Łagodzenia Katastrof (BNPB) podała, że ​​w sobotę 18 maja zimna powódź wulkaniczna, lokalnie znana jako Kalodo, zabiła co najmniej 61 osób. 22 z nich to rezydenci wewnętrzni.

We wtorek po południu Prezydent i Pierwsza Dama wrócą na międzynarodowe lotnisko Minangkabau i odlecą do Dżakarty.

Minister Rozwoju Człowieka i Integracji Kulturalnej Muhadjir Effendi, Sekretarz Wojskowy Prezydenta Generał dywizji Rudy Saladin, Dowódca Ochrony Prezydenckiej Szczegóły Generał dywizji Achirudin i Zastępca Sekretariatu Prezydenta ds. Etyki, Prasy i Mediów M. Yusuf również brał udział. Bermana odwiedził Zachodnią Sumatrę z Prezydentem Jokowi i Pierwszą Damą Irianą.

Daniel A. Fajri

Wybór redaktora: Indonezja przesyła modlitwy i kondolencje w związku z katastrofą helikoptera prezydenta Iranu Raisiego

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Władze Indonezji rozpoczęły poszukiwania czterech australijskich piłkarzy, którzy prawdopodobnie zaginęli

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *