Zdrowie kluczem do dywidendy populacyjnej Indonezji: Minister

JAKARTA (ANTARA) – Sektor zdrowia odgrywa ważną rolę w tworzeniu zdrowych zasobów ludzkich i wspieraniu dywidendy populacyjnej Indonezji, która osiągnie szczyt w latach 2030–2045, powiedział minister zdrowia Budi Gunadi Sadikin.

„Dlaczego zdrowie jest ważne? Nawet w wieku produkcyjnym, jeśli ludzie nie są zdrowi, nie mogą pracować” – wyjaśnił podczas inauguracji Programu wzmocnienia projektu integracji podstawowych usług zdrowotnych i promocji zdrowia, który można śledzić w Internecie. Czwartek.

Sadikin dodał, że o zdrowie należy dbać od najmłodszych lat, aby ludzie, gdy dorosną, mogli stać się produktywnymi zasobami ludzkimi, które pomogą Indonezji wydostać się z pułapki średniego dochodu.

Podkreślił, że na poziomie średnich dochodów produktywne zasoby ludzkie powinny być najcenniejszym zasobem umożliwiającym podniesienie produktu krajowego brutto (PKB) Indonezji i osiągnięcie statusu kraju o wysokich dochodach.

Powiązane wiadomości: Ministerstwo rozpoczęło projekt konsolidacji świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej

„Jeśli nie wykorzystamy tej szansy, zawiedziemy nasze dzieci i wnuki, ponieważ spędzą całe życie w kraju o średnich dochodach” – powiedział.

Aby osiągnąć ten cel, Sadiqin podkreślił znaczenie przedefiniowania pojęcia zdrowia od najmłodszych lat. Wyjaśnił, że bycie zdrowym to coś więcej niż leczenie chorób. Oznacza to także utrzymanie zdrowego ciała w celu zapobiegania chorobom.

Minister podkreślił znaczenie posiadania przez Indonezję zasobów ludzkich dorosłych o odpowiednich umiejętnościach intelektualnych.

„A kiedy dorosną, musimy się upewnić, że nie zachorują i muszą poddawać się dializie w szpitalu trzy dni w tygodniu, po pięć do sześciu godzin dziennie. To po prostu nie działa” – powiedział. .

Powiązane wiadomości: Ministerstwo wydaje okólnik mający na celu zmniejszenie wpływu zanieczyszczeń na zdrowie
Powiązane wiadomości: Rząd przygotowuje 740 placówek służby zdrowia na wypadek epidemii zanieczyszczeń

Przetłumaczone przez: Sean Philo, Raga Adj
Autor: Anton Santoso
Prawa autorskie © ANTARA 2023

READ  Jokowi pozwolił Prabowo, MD Mahfudowi, wziąć urlop na czas kampanii wyborczej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *