Jokowi twierdzi, że prezydent-elekt Prabowo Subianto nie potrzebuje instrukcji

TEMPO.CO, Dżakarta Prezydent Joko Widodo lub Jokowi Prabowo Subianto pogratulował prezydentowi-elektowi, stwierdzając, że nowy prezydent nie potrzebuje żadnych instrukcji.

„Pan. Prabowo Ten kraj już wie, co dobre” – powiedział Jokowi w czwartek 21 marca 2024 r.

W wyborach prezydenckich w 2024 roku pełniący obecnie funkcję ministra obrony Prabowo zmierzy się z najstarszym synem Jokowiego; Gibran Ragabuming Raga. Jokowi powiedział, że również pogratulował Gibranowi.

Generalna Komisja Wyborcza (KPU) ogłosiła w środę, że Prabowo-Kibran wygrał wybory prezydenckie. Prabowo-Kibran zwyciężyło w 36 z 38 województw wspieranych przez koalicję Naprzód Indonezja. Według danych z liczenia głosów Prabowo-Kibron otrzymało 96 214 691 głosów, co stanowiło 58,59 proc. elektoratu.

W środę wieczorem Prabowo Subianto podziękowało za wyniki wyborów i zaapelowało o jedność pomimo różnic w wyborach. Podziękował Jokowi.

„On (Jokowi) objął mnie i dodał otuchy, abym dzisiaj mógł otrzymać mandat od obywateli. [as elected president]– powiedział Prabowo. Stwierdził, że mocne podstawy ekonomiczne, jakie zbudował Jokowi, pozwoliły mu pracować szybciej.

Prabowo wspiął się na szczyt pomimo wcześniejszych zarzutów o łamanie praw człowieka podczas jego służby wojskowej. Wielokrotnie zaprzeczał oskarżeniom. Popularność czterogwiazdkowego honorowego generała wzrosła w tegorocznych wyborach wśród młodych wyborców, zwłaszcza w mediach społecznościowych takich jak TikTok.

36-letni syn Jokowiego zostanie najmłodszym wiceprezydentem kraju pomimo wykrycia naruszeń etyki, które mogą mieć wpływ na jego kandydaturę. Trybunał Konstytucyjny, któremu przewodniczy wujek Gibrana, uchylił zasadę obowiązującą w ostatniej chwili, co ostatecznie doprowadziło do tego, że Gibran Rakabuming został kandydatem na wiceprezydenta.

Daniel A. Fajri

Wybór nauczyciela: Premier Japonii Kishida pogratulował Prabowo wyboru na prezydenta

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *