Jokowi, Sri Mulyani zorganizował spotkanie w sprawie ograniczeń importowych

Tempo.co, DjakartaRozporządzenie Ministra Handlu (Permendac) nr 2023 w sprawie zasad i przepisów importowych, obowiązujące od dnia 10 marca 2024 r. Prezydent Joko Widodo lub Jokowi odbyli wewnętrzne spotkanie w piątkowe popołudnie, 17 maja, w celu omówienia wdrożenia 36.

W spotkaniu, które rozpoczęło się o godzinie 14:00 czasu w Dżakarcie, uczestniczyli Minister Koordynujący ds. Gospodarki Erlanga Hartardo, Minister Finansów Sri Mulyani, Minister Przemysłu Agus Kumiwang i Wiceminister Handlu Jerry Sambuka.

Zapytani o spotkanie, zachowywali zaciśnięte usta. „Zostanie to ogłoszone później” – powiedziała Erlanga przed opuszczeniem Pałacu Państwowego.

Rozporządzenie Ministra Handlu z 2023 r. nr. 36 reguluje towary przewożone przez pasażerów linii lotniczych z zagranicy, w tym pracowników migrujących. Rząd miał nadzieję, że polityka ta ochroni krajowych producentów.

Rozporządzenie Ministra Handlu nr wydane 29 kwietnia 2024 r. W związku z negatywnymi reakcjami społeczeństwa na uchwałę 7/2024 rozporządzenie było dwukrotnie nowelizowane i weszło w życie 6 maja 2024 r.

Minister handlu Zulkipli Hasan powiedział 12 maja, że ​​rząd w dalszym ciągu zachęca krajowy przemysł do konkurowania z towarami importowanymi. W związku z tym wydano rozporządzenie handlowe mające chronić rynek krajowy przed nieuczciwą konkurencją.

Daniel A. Fajri

Wybór autora: Ograniczenia importowe Boomerang

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Oceny z 16 tygodnia NFL: Patrioty dominują, rachunki otrzymują „A”, ładowarki otrzymują „F” za brzydkie straty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *