Jokowi przeznacza 800 miliardów rupii na naprawę dróg w Lampung

Tempo.co, DjakartaPrezydent Joko Widodo (Jokowi) ogłosił, że rząd centralny przeznaczy 800 mld rupii (około 54,5 mln USD) na remonty dróg w Lampung podczas przeglądu zniszczonych dróg w dystrykcie Central Lampung.

„Na razie staramy się naprawić mocno zniszczone drogi w Lampung, czy to na poziomie dystryktu, gminy czy prowincji” – powiedział podczas piątkowej wizyty na Sepudi Raman Road w Central Lampung.

W tym roku potwierdził, że rząd federalny przeznaczy budżet w wysokości 800 miliardów rupii na remont dróg w prowincji Lampung.

„Przekażemy 800 miliardów Rp specjalnie Lampungowi, aby wesprzeć prace naprawcze na 15 drogach, w tym na tej drodze (Sebudi Raman)” – powiedział.

Powiedział, że proces naprawy rozpocznie się w czerwcu 2023 r., ponieważ najpierw musiałby odbyć się przetarg na wyłonienie wykonawców.

„Najpierw należy wykonać prace przetargowe. W związku z tym od razu poleciłem Ministrowi Robót Publicznych i Mieszkalnictwa Publicznego wykonanie prac. Prace remontowe rozpoczną się w czerwcu” – powiedział.

Wyraził też nadzieję, że przebudowa drogi wesprze działalność miejscowej ludności.

„Te drogi są zniszczone od dawna. Mając to na uwadze, postanowiliśmy je naprawić w nadziei, że pomożemy lokalnej społeczności” – dodał.

pomiędzy

Wybór nauczyciela: Plan Jokowi, by odwiedzić Lampung przełożony: Pałac

Kliknij tutaj Otrzymuj najnowsze aktualności z Tempo w Google News

READ  Indonezyjskie Siły Zbrojne przygotowują cztery bataliony do misji pokojowych w Gazie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *