Jokowi kontynuuje projekt ogrodu spożywczego pomimo krytyki

Tempo.co, Djakarta – Prezydent Joko „Jokowi” Widodo mówi, że będzie kontynuował projekt ogrodu żywnościowego pomimo krytyki ze strony Indonezyjskiej Demokratycznej Partii Walki (PDIP). W swojej krytyce PDIP stwierdził, że program jest otwarty na partykularne interesy.

Jednocześnie Prezydent powiedział, że program ogródków żywnościowych jest niezbędny, aby stawić czoła kryzysowi żywnościowemu. „Każdy region, każdy stan stoi teraz w obliczu kryzysu żywnościowego. Pszenica jest problemem w każdym kraju. Gwałtownie rosną też ceny żywności, na przykład cukru i ryżu” – powiedział prezydent Jokowi 18 sierpnia 2023 r. w centralnej Dżakarcie. .

Zauważył, że szok dla światowych cen żywności był spowodowany zakazami eksportu wprowadzonymi przez wiele krajów produkujących w celu ochrony własnych dostaw krajowych. Należy zatem realizować food estate.

„Zasoby żywnościowe są niezbędne jako zapasy, czy to zapasy strategiczne, czy kiedy [the domestic supply] Obfite na eksport. Zgodnie z wymaganiami innych krajów [the stock],” powiedział.

Wcześniej sekretarz generalny PDIP, Hasto Cristianto, powiedział, że wdrożenie ogrodu żywnościowego było obciążone interesem. Hasto odnosi się do PT Agro Industry Nacional (Agrinas), organizatora imprezy. Według Hasto w firmie jest pełno koneksji Prabowa.

zasadniczo Czas Według dochodzenia z 2021 r. PT Agrinas jest właścicielem 60 hektarów ziemi w wiosce Kertarahayu, Bekasi, Zachodnia Jawa. W akcie notarialnym założycielskim firmy wymienia się kilka osób związanych z kierowaną przez Prabowo partią Kerindra.

Hasto podkreślił również, że PDIP nie jest przeciwny projektowi ogródka żywnościowego. Według Hasto projekt ma na celu realizację suwerenności żywnościowej w Indonezji. „Polityka jest dobra, ale wdrażanie nie” – powiedział Hasto.

M. Julnis firmansya

Kliknij tutaj Otrzymuj najnowsze aktualności z Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *