Jedność żywotna w pluralistycznej Indonezji: minister obrony

JAKARTA (ANTARA) – minister obrony Prabowo Subianto podkreślił znaczenie jedności narodowej opartej na wyjątkowym pluralizmie Indonezji.

Zgodnie z raportem otrzymanym tutaj w środę, na forum, które odbyło się we wtorek (30 maja 2023 r.) wieczorem, Subianto podkreślił, jak niezwykli byli ojcowie założyciele kraju, którzy zjednoczyli różnych Indonezyjczyków z różnych grup etnicznych, religii i ras. .

„Jesteśmy bardzo zróżnicowanym krajem. Różnorodność, jeśli nie jest odpowiednio traktowana, może prowadzić do zagrożeń” – zauważył.

Według niego, dążenie do utrzymania jedności znajduje odzwierciedlenie w decyzji ojców założycieli, aby język bahasa indonezyjski stał się językiem narodowym.

„Nie wybrali języka większości. Bahasa Indonesia wyewoluowała z malajskiego, z mniejszościowych obszarów Sumatry” – powiedział.

To dowodzi, że ojcowie założyciele nie byli ludźmi, którzy nalegali na subiektywne idee, takie jak prymitywizm – dodał.

„Gdyby indonezyjscy przywódcy uważali plemiona, plemiona i jawajski za większość, przywódcy tacy jak Bung Karno (pierwszy prezydent Soekarno) walczyliby o to, aby język większości był językiem narodowym, ale tak się nie stało”. Minister wyjaśnił.

Powiedział, że wybór języka indonezyjskiego, który był niegdyś językiem mniejszości, był krokiem w kierunku zjednoczenia Indonezji, dodając, że obecni i przyszli przywódcy muszą zachować tę jedność, ponieważ inne kraje wciąż napotykają trudności w zjednoczeniu z powodu braku narodowości. Język.

„Wciąż brakuje języka narodowego, co jest wyzwaniem dla wielu krajów (zjednoczenie ich ludzi). Taka jest mądrość naszych ojców założycieli” – powiedział.

Ponadto Subianto powiedział, że wierzy, że Panchasila, owoc mądrości ojców założycieli, był przewodnikiem w konfrontacji z zagrożeniami neokolonializmu w Indonezji.

Powiedział, że Panchsheela jako podstawa państwa może łączyć różne grupy etniczne, języki, zwyczaje i regiony.
„Bez Panjasila Republika Indonezji może być zagrożona. Panjasila jest tym, co nas łączy” – powiedział.

READ  Trzy najważniejsze wiadomości dzisiejszego dnia: Jak duża jest naprawdę Indonezja? Oto wyjaśnienie

Pokrewne wiadomości: Utrzymanie jedności, integralności narodu w roku politycznym: Jokowi
Powiązane wiadomości: Kwestie polityczne nie powinny zagrażać jedności narodowej: Ministerstwo
WIADOMOŚCI POWIĄZANE: Islam Vasatiya jest niezbędny dla jedności narodowej: minister

Przetłumaczone przez: Qilong Ji, Kensu
Redaktor: Aziz Kurmala
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *