Indonezyjskie Siły Zbrojne przygotowują cztery bataliony do misji pokojowych w Gazie

TEMPO.CO, Dżakarta Indonezyjskie Siły Zbrojne (TNI) utworzyły brygadę składającą się z czterech batalionów do służby w Gazie. To odpowiedź na instrukcje Jokowiego skierowane do Prezydenta Joko Widodo lub Ministra Obrony Prabowo Subianto o udzieleniu pomocy enklawie.

Nugraha Kumilar, szefowa Centrum Informacyjnego TNI, powiedziała, że ​​składa się ono z czterech batalionów, mianowicie Batalionu Inżynierów, Batalionu Zdrowia, Batalionu Zaopatrzenia i Batalionu Wsparcia. Każdy batalion ma swoje obowiązki podczas służby w Gazie.

„Batalion inżynieryjny ma rozwijać infrastrukturę, batalion zdrowia ma zapewniać opiekę medyczną” – oznajmił w piątek 7 czerwca 2024 r. W międzyczasie Batalion Zaopatrzenia pracuje nad utworzeniem publicznej kuchni i usług gastronomicznych dla Palestyńczyków, a Batalion Wsparcia ma zwiększyć bezpieczeństwo. Powiedział, że brygada liczy 1212 pracowników TNI.

Jednakże rozmieszczenie indonezyjskich sił pokojowych nadal oczekuje na mandat Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ).

Na wspólnym spotkaniu roboczym z Komisją I Izby Reprezentantów (DPR) dowódca TNI Agus Subianto oświadczył, że jest gotowy wysłać szpital polowy i statek szpitalny do Gazy, ale nadal czeka na decyzję rządu. „Przy tej okazji prosimy DRL o wsparcie rozmieszczenia naszych żołnierzy i szpitala polowego w ramach dyplomacji wojskowej” – powiedział w czwartek Agus.

Prezydent Jokowi polecił wcześniej ministrowi obrony Prabowo Subianto wysłanie pomocy do Gazy – powiedział prezydent-elekt w czwartek 6 czerwca 2024 r. Prabowo spotkało się dziś z Jokowi w Pałacu Prezydenckim, aby poinformować o wynikach jego wizyty w Singapurze.

„Jeśli chodzi o Gazę, zgłosiłem (wyniki podróży) prezydentowi (Jokowi), a on bardzo mnie wspierał, dał mi instrukcje, że jesteśmy gotowi wysłać szpitale i pracowników służby zdrowia (do Gazy)” – powiedział Prabowo. Reporterzy po spotkaniu.

Prabowo Subianto powiedział, że Indonezja będzie współpracować z partnerami, zwłaszcza z krajami Bliskiego Wschodu, takimi jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, które już prowadzą szpital w Gazie.

READ  Wyniki Forda za IV kwartał 2021 r. rozczarowują w obliczu załamania podaży półprzewodników

Nowali Banchi Nugroho

Wybór nauczyciela: Decyzja o wysłaniu indonezyjskich sił pokojowych do Gazy oczekuje na uchwałę ONZ.

Kliknij tutaj do zrobienia Dostawać Najnowsze aktualności Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *