Indonezyjskie Siły Powietrzne omawiają wspólne ćwiczenia z Japonią

JAKARTA (ANTARA) – Zastępca szefa sztabu TNI UA, wicemarszałek Andyawan Martono, omówił wspólne plany szkoleniowe z zastępcą szefa japońskiej obrony powietrznej, generałem broni Takuto Ogaswarą w związku z Konferencją Powietrzno-Przestrzenną 2024 w Canberze w Australii, która odbyła się 9 maja.

„Obydwaj urzędnicy omówili możliwość wspólnego szkolenia obu sił powietrznych” – głosi oficjalne oświadczenie indonezyjskich sił powietrznych zacytowane w piątek.

Indonezyjskie Siły Powietrzne witają japońską armię na wspólnych ćwiczeniach. Indonezji przyda się zdobycie nowej perspektywy i doświadczenia bojowego z Japonią.

Ponadto, jak stwierdzono w raporcie, oba kraje mogłyby dzielić się wiedzą na temat taktyki wojennej i technologii głównych systemów uzbrojenia.

Współpraca w sektorze wojskowym wzmocni długotrwałe dobre stosunki między Indonezją a Japonią.

Dlatego też szeregi indonezyjskich sił powietrznych uważają, że wspólne działania w zakresie szkolenia wojskowego w powietrzu zostaną wkrótce zakończone.

Powiązane wiadomości: Indonezyjskie i Singapurskie Siły Powietrzne prowadzą wspólne ćwiczenia w Pekanbaru

Wcześniej indonezyjski minister obrony Prabowo Subianto i jego japoński odpowiednik Minoru Kihara podczas spotkania w Tokio 3 kwietnia omówili szereg kwestii związanych ze współpracą obronną. Dla regionu Indo-Pacyfiku.

Prabowo wyraziło nadzieję, że współpraca obronna między obydwoma krajami będzie się nadal rozwijać w oparciu o sukces poprzednich projektów.

„Spotkałem się wcześniej z ministrem obrony Japonii i poprosiłem go, aby wysłał kadetów z Indonezji, zaczynając od dwóch, poprosiłem o kolejną partię i wysłaliśmy w sumie czterech” – powiedział Prabowo Kiharze na spotkaniu.

Minister Kihara sprzeciwił się wszelkim jednostronnym decyzjom i zmianom, które mogłyby eskalować napięcia na Morzu Południowochińskim.

Wierzy, że Japonia i Indonezja, jako kraje morskie, mogą współpracować, aby zapewnić wdrożenie prawa utrzymującego Indo-Pacyfik jako wolny i otwarty region.

Powiązane wiadomości: Siły Powietrzne kontynuują współpracę obronną z Australią i Francją

READ  Prezydent ogłasza dzień wyborów świętem narodowym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *