Indonezyjskie produkty przetworzone z odpadów kawowych wkrótce wejdą na rynek w Vancouver

Tempo.co, Vancouver, KanadaWedług Konsulatu Indonezji w Vancouver KJRI było gospodarzem forum biznesowego w Vancouver (5/2) we współpracy z ITPC Vancouver i Brooklyn Industries (Kanada). W wydarzeniu wzięły udział różne firmy i przedsiębiorcy z różnych branż.

Zgłoszono z kemlu.go.idpodczas sesji otwierającej Konsul Generalna Hendra Halim podkreśliła potrzebę zaangażowania młodych przedsiębiorców, którzy odgrywają niezwykle ważną rolę w gospodarce Indonezji, w zwiększanie obecności indonezyjskich produktów w Kanadzie, w tym w Kolumbii Brytyjskiej. W tym kontekście obejmuje rolę młodzieży w wytwarzaniu produktów przyjaznych dla środowiska i zrównoważonych.

Jednym z produktów prezentowanych na tym forum biznesowym był wegański produkt skórzany z indonezyjskiej firmy Bell Living Labs, który przyciągnął co najmniej 30 uczestników, aby zbadać możliwości tworzenia różnych produktów przy użyciu wegańskich wyrobów skórzanych z odpadów kawowych. Podczas wydarzenia kilka firm wyraziło zainteresowanie pozyskiwaniem produktów ze skóry wegańskiej z Bell Living Labs. Blanche Macdonald, kanadyjska szkoła mody i urody, ma nadzieję, że Bell Living Lab zapewni studentom kampusu krótki wykład na temat wegańskiej skóry.

Oprócz talk show mającego na celu dogłębne zrozumienie procesu produkcyjnego i możliwości tego wegańskiego produktu skórzanego, wydarzenie obejmowało warsztaty, podczas których uczestnicy mieli okazję wszyć do portfela ten materiał skóropodobny (M-Tex) . Sesja wzbudziła zainteresowanie uczestników, którzy wierzyli, że wytrzymałość tej wegańskiej skóry jest porównywalna z wytrzymałością konwencjonalnej skóry bydlęcej.

Bell Living Lab (PT Kurva Lonceng Khatulistiwa) to firma badawcza, która opracowuje i produkuje bioprodukty z odpadów kawowych. Wyprodukowane biomateriały obejmują wegetariańskie skórzane prześcieradło M-Tex wykonane z odpadów miąższu kawy, C-Flex, substytut korka wykonany z łusek i odpadów miąższu kawy oraz Kalpa, sztywny panel wykonany z łusek i fusów kawy. Te biomateriały są następnie przetwarzane na różnorodne produkty, w tym materiały, artykuły modowe, akcesoria i meble. Założona w 2020 roku firma jest także zwycięzcą Konkursu Młodych Przedsiębiorców 2023 organizowanego przez Ministra Banku.

READ  Policja wdroży system cyfr nieparzystych i parzystych po powrocie Eid

TEMPO.CO | KEMLU.GO.ID

Wybór nauczyciela: Indonezyjczycy w Turcji jednoczą się, aby wygrać pokojowe wybory

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *