Indonezyjskie ministerstwo zapewnia sprawny powrót pielgrzymów hadżdż

JAKARTA (ANTARA) – Ministerstwo Transportu zagwarantowało sprawny i bezpieczny proces powrotu indonezyjskich pielgrzymów hadżdż.

„Ministerstwo jest gotowe na powrót pasażerów, zapewniając zarówno infrastrukturę lotniska, jak i flotę samolotów” – powiedział w piątek dyrektor ds. lotnictwa Puthu Eka Gayati na spotkaniu koordynacyjnym z Ministerstwem Wyznań.

Na spotkaniu omówiono ustalenia dotyczące powrotu pielgrzymów w dniach 22 czerwca–22 lipca.

Kahyati podkreślił zaangażowanie Ministerstwa Transportu w zapewnienie gotowości flot Saudia Airlines i Garuda Indonesia.

W ramach przygotowań do powrotu pielgrzymów do Indonezji Ministerstwo w większym stopniu skupiło się na aspektach bezpieczeństwa, ochrony i usług.

Ministerstwo udzieliło również Garudzie pozwolenia na zmianę rozkładu odlotów 19 grup, które pierwotnie miały wystartować z lotniska w Madinie na lotnisko w Dżuddzie.

Dzięki tej zmianie lotnisko w Medynie będzie obsługiwać loty powrotne dla 49 grup pielgrzymów pielgrzymujących.

Obie linie lotnicze wyraziły gotowość do obsługi powrotów pielgrzymów hadżdż, zwłaszcza starszych pielgrzymów, powiedział Kahyati.

Saiful Mujab, dyrektor krajowych nabożeństw hadżdż w Ministerstwie Spraw Religijnych, powtórzył tę opinię, wzywając Garudę i Saudię do zapewnienia pielgrzymom sprawnego i bezpiecznego lotu.
Powiązane wiadomości: Członek Izby rzuca światło na szacunki hadżdż w 2024 r
POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Namioty Mina dla Indonezyjczyków wyglądają jak obozy dla uchodźców: komisja Izby Reprezentantów

Tłumacz: M. Harianto, Kensu
Autor: Anton Santoso
Prawa autorskie © ANTARA 2024

READ  Upał kontra. Wynik Celtics: aktualizacje playoffów NBA na żywo, gdy Boston pokonał Miami w meczu 4 wschodniego finału

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *