Indonezyjskie diecezje przekładają Środę Popielcową z powodu ogólnokrajowego referendum

Oczekuje się, że 14 lutego w głosowaniu ma wziąć udział około 205 milionów ludzi, którzy wybiorą nowego prezydenta, wiceprezydenta i członków Zgromadzenia Narodowego.

Indonezyjscy katolicy uczestniczą w nabożeństwie w kościele w Dżakarcie, stolicy Indonezji. (Zdjęcie: Wiadomości Watykańskie)

Opublikowano: 22 stycznia 2024 12:18 GMT

Aktualizacja: 22 stycznia 2024 r., 12:33 GMT

Diecezje katolickie w Indonezji przeniosły obchody Środy Popielcowej na inne dni tygodnia, aby pomóc katolikom aktywnie uczestniczyć w wyborach krajowych odbywających się 14 lutego.

Środa Popielcowa, rozpoczynająca Wielki Post, przypada w tym roku 14 lutego i jest to jednocześnie dzień wyborów krajowych w kraju z większością muzułmańską.

Urzędnicy kościelni poinformowali, że archidiecezja Dżakarty w stolicy kraju będzie obchodzić Środę Popielcową w czwartek, 15 lutego.Biskup Cyprianus Harmat z Ruteng na przeważnie katolickiej wyspie Flores poprowadzi ceremonie Środy Popielcowej 15 lutego. Walki Poinformowała agencja informacyjna.

W placówkach misyjnych w odległych rejonach 19 lutego, w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, będą mogły odbywać się rytuały Środy Popielcowej – poinformował biskup w liście pasterskim.

Oczekuje się, że inne diecezje podejmą podobne decyzje o przełożeniu rytuałów Środy Popielcowej ze względu na wybory, podają źródła kościelne.

Spośród 279 milionów Indonezji 205 milionów będzie 14 lutego głosować nad wyborem nowego prezydenta, wiceprezydenta i 711 członków Zgromadzenia Narodowego – podała krajowa komisja wyborcza.

Indonezja jest największym na świecie krajem z większością muzułmańską i trzecią co do wielkości demokracją.

Według Międzynarodowego raportu o wolności religijnej Departamentu Stanu USA na rok 2022 około 87,2 procent Indonezyjczyków to muzułmanie.

Około 7 procent to protestanci, 2,9 procent rzymskokatolicy i 1,7 procent hindusi. Inne religie obejmują buddyzm, konfucjanizm, judaizm, tradycyjne religie plemienne i inne religie chrześcijańskie.

Indonezja liczy około 8 milionów katolików w 10 archidiecezjach, 27 diecezjach i ordynariacie wojskowym.

READ  Banki regionalne i społeczne zbierają się, by wezwać wsparcie FDIC

Pomóż zachować niezależność UCA News


Drogi Czytelniku,

Listopad rozpoczyna się Uroczystością Wszystkich Świętych. W tym miesiącu 2023 r. rozpoczął się nowy cykl wiadomości UCA, zawierający szczegółowe informacje o świętych nowego tysiąclecia, niektórych świętych w Azji i „zwykłych” ludziach próbujących żyć wiernie pomimo wymagań życia w naszych czasach.

Może po prostu przeczytałeś o nich w wiadomościach UCA i stali się sławni. Ale dzisiaj są święci. Niech ich przykład inspiruje Was do życia własną świętością.

Twój wkład pomoże nam dokonać zmian w społeczeństwie, będąc niezależnym i obiektywnym w prezentowaniu większej liczby takich funkcji.

Niewielka darowizna w wysokości 5 USD miesięcznie może mieć ogromny wpływ na nasze dążenie do osiągnięcia naszych celów.

Williama J. Ponury
Wydawcy
Wiadomości UCA

Najnowsze wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *