Indonezyjski prezydent-elekt Prabowo spotyka się w Jordanii z USA Anthonym Blinkenem, aby omówić zawieszenie broni w Gazie

Tempo.co, DjakartaRzecznik Departamentu Stanu USA Matthew Miller potwierdził, że Anthony Blinken spotkał się z prezydentem-elektem. Prabowo Subianto w Jordanii, środa 12 czerwca 2024 r. Blinken bezpośrednio pogratulował Prabowo zwycięstwa w lutowych wyborach w Indonezji.

W Prabowie Blinken potwierdził zaangażowanie Stanów Zjednoczonych we wdrażanie kompleksowego partnerstwa strategicznego między Stanami Zjednoczonymi a Indonezją. Podziękował Prabowo za wsparcie Indonezji dla amerykańskiej propozycji osiągnięcia natychmiastowego zawieszenia broni w Gazie i uwolnienia wszystkich zakładników.

Blinken i Prabowo omówili, jakie korzyści przyniesie plan Izraelowi i Palestynie.

„Spotkałem się z ministrem obrony Indonezji i prezydentem-elektem @prabowo, a także ministrem spraw zagranicznych Malezji MFA Datukiem Seri Mohamadem Hasanem w Jordanii. Rozmawialiśmy o znaczeniu zaakceptowania przez Hamas przedstawionej propozycji zawieszenia broni” – napisał rząd. Sekretarz Blinken na swoim koncie X 12 czerwca.

Prabowo zostało ogłoszone zwycięzcą niedawnych wyborów prezydenckich w Indonezji, zdobywając 60% głosów. Jak Prabowo poinformował w poście na platformie mediów społecznościowych Instagram w marcu ubiegłego roku, prezydent USA Joe Biden pogratulował Prabowo wyników wyborów w liście wysłanym bezpośrednio przez ambasadora USA w ASEAN Yohannesa Abrahama.

Święty Segarvati

Wybór nauczyciela: Prezydent-elekt Prabowo Subianto: „Indonezja gotowa do ewakuacji 1000 pacjentów ze Strefy Gazy”

Kliknij tutaj do zrobienia Dostawać Najnowsze wiadomości Tempo w Google News

READ  Wojna rosyjsko-ukraińska: co wiemy w 59 dniu inwazji | Ukraina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *