Indonezyjski organ nadzorujący wybory wezwał syna prezydenta i kandydata na wiceprezydenta Gibrana za naruszenie zasad kampanii.

We wtorek organ nadzorujący wybory w Indonezji Wezwany Syn prezydenta Joko Widodo i współpracownik czołowego kandydata na prezydenta Prabowo Subianto, Gibran Rakabuming Raka, zakwestionował naruszenie zasad kampanii.

Ogólna Komisja Nadzoru Wyborów (Bawaslu) kandydat na wiceprezydenta Gibran Rakabuming podobno zadzwonił do Rakki, oskarżając go o naruszenia zasad kampanii związane z dystrybucją mleka podczas Dnia bez samochodu w Dżakarcie. CKoordynator Jednostki ds. Obsługi Naruszeń i Informacji o Danych BAWASLU, Jakpus Dimas Trianto Putro, zarzucił, że nie stawił się przed BAWASLU w celu uzyskania wyjaśnień pomimo dwóch prób skontaktowania się z nim.. Wezwanie przesłane do domu Gibrana i biura kampanii miało zostać rozpatrzone w środę. BAWASLU planuje kontynuować śledztwo, mimo że Gibran od czasu wezwania wielokrotnie nie stawił się na rozprawę. Dimas stwierdził,

Przesłaliśmy pismo do urzędu w Slipi i mamy już potwierdzenie odbioru. Potwierdzenie odbioru stanowi dowód otrzymania pisma. Dlatego pan. Jeśli Gibran powie, że tego nie rozumie, to nie wiemy. Jesteśmy pewni, że list został wysłany.

Gibran Ragabuming Raga, który był jest zgłoszone Niezainteresowany polityką i skupiający się na przedsiębiorczości, poszedł w ślady ojca i w 2021 roku został burmistrzem Surakarty na Jawie Środkowej. Mimo wcześniejszych niechęci Gibran obecnie ubiega się o stanowisko wiceprezydenta w wyborach powszechnych w 2024 r. wraz z kandydatem na prezydenta Partii Gerindra Prabowo Subianto.

The Wybory powszechne w 2024 r Zaplanowano na środę, 14 lutego 2024 r. w Indonezji. Wybory obejmują wybór Prezydenta i Wiceprezydenta, członków Izby Reprezentantów, członków Rady Przedstawicieli Regionalnych (DPD) i członków zgromadzeń lokalnych. W sumie w wyborach w prowincji Aceh w 2024 r. bierze udział 18 krajowych i sześć lokalnych partii politycznych.

READ  Festiwal Tysiąca Świątyń Slemana; Promowanie światowego dziedzictwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *