Indonezyjska Airlanga spotyka się z Dmitrijem Miedwiediewem z Rosji, aby wzmocnić więzi

Tempo.co, DjakartaIndonezyjski minister koordynujący ds. gospodarki Airlanga Hartardo poznał byłego Rosyjski Prezydent i premier Dmitrij Miedwiediew w Moskwie. Obaj zgodzili się na wzmocnienie więzi dwustronnych.

„Rosja jest jednym z największych partnerów gospodarczych Indonezji. Chcielibyśmy wznowić między nami współpracę i mamy nadzieję ulepszyć ją w przyszłości, aby osiągnąć wzajemne zrozumienie” – stwierdziła Erlanga w czwartkowym oświadczeniu w Dżakarcie.

Dmitrij Miedwiediew jest obecnie wiceprzewodniczącym Rady Bezpieczeństwa Rosji. Rozmowy odbyły się we wtorek 11 czerwca w oficjalnej rezydencji Miedwiediewa na obrzeżach Moskwy.

„Indonezja z zadowoleniem przyjmuje to spotkanie w ramach wysiłków na rzecz promowania lepszych stosunków między Indonezją a Rosją w przyszłości” – powiedział Erlanga.

Podczas spotkania wymienił poglądy na tematy globalne i strategiczne, w tym kwestie geopolityczne i pozytywną dynamikę w obu krajach.

Miedwiediew z radością przyjął obecność wyższego ministra Indonezji osobiście w jego oficjalnej rezydencji i stanowczo wyraził swoją opinię na temat ważnej roli i pozycji Indonezji dla Rosji.

„Indonezja jest głównym i największym partnerem Rosji [partner] W regionie Azji i Pacyfiku” – powiedział.

Wyraził radość ze spotkania i ma nadzieję na omówienie różnych kwestii współpracy i kwestii globalnych w celu zapewnienia globalnego bezpieczeństwa.

„Cieszymy się, że możemy stworzyć te elementy w naszych kontaktach. Będziemy rozmawiać o współpracy w rozwiązywaniu problemów globalnych, aby zagwarantować bezpieczeństwo na tej planecie. To świetna okazja do budowania wielostronnych relacji” – podsumował Miedwiediew.

Grace Gandhi

Wybór nauczyciela: Indonezja i Kazachstan zobowiązują się do sfinalizowania negocjacji w sprawie dwustronnego traktatu inwestycyjnego

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Narodowy Dzień Batiku 2023 w Indonezji, podczas którego zaprezentowana zostanie kolekcja batików z 7 królestw Nusantara

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *